FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаНајновијеОдбојка

Монца славила у Београду, Звезда без сета

Одбојкаши Црвене звезде изгубили су од Веро Волеј Монце резултатом 0:3, по сетовима 17:25, 20:25, 18:25 у првом мечу осмине финала ЦЕВ купа Изазивача.

Црвено-бели су били равноправан ривал до половине првог сета када је било 14:14. Италијани су освојили наредна два поена, а онда су серијом од шест поена стигли до 22:15. Убрзо су стекли седам везаних сет лопти и већ прву искористили – 17:25.

Наши одбојкаши су на првом техничком тајм ауту другог сета водили са 8:6. Монца је изједначила на 11:11, а потом су преокренули резултат у своју корист серијом од 1:5 за вођство од 14:18. Црвено-бели нису успели да у завршници угрозе вођство ривала који је мирно привео сет крају и повео са 0:2 – 20:25.

Након првог техничког тајм аута и резултата 7:8, гости су постепено повећавали разлику и дошли до вођства од 10:14. Са нова три поена у низу Монца је повела са 14:19 и ту предност сачувала до краја. Италијани су везали још три поена на крају и савладали црвено-беле са 0:3 – 18:25.

Најефикаснији на мечу био је Данило Павловић са 11 поена. По осам су освојили Лазар Додић и Милутин Нејић.

Реванш меч осмине финала ЦЕВ Купа Изазивача између Веро Волеј Монце и Црвене звезде на програму је 15. јануара 2019. године у Италији.

По пропозицијама ЦЕВ, уколико екипе освоје исти број бодова после две утакмице, укупног победника ће одлучити „златни сет“. За победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод.

Победник дуела Црвена звезда – Веро Волеј Монца у четвртфиналу ће играти против бољег из двомеча Саво Волеј Купио (Финска) – Калцит Волеј Камник (Словенија).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВЕРО ВОЛЕЈ МОНЦА 0:3 (17:25, 20:25, 18:25)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Дејвид Корми (Шкотска) и Роман Маршнер (Чешка). Трајање меча: 65 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Тадић, Машуловић 5, Петровић 2, Нејић 8, Синђелић 3, Додић 8, Н. Павловић, Д. Павловић 11. Нису играли: Мељанац, Петковић, Ђурђевић, Јовановић, Андоновић. Тренер: Драган Кобиљски.

МОНЦА: Калигаро 2, Џаворонок 9, Ордуна 3, Арасомван 1, Рицо, Гафур 6, Бото, Јосифов 9, Берета 5, Ђаноти 1, Плотницки 8. Није играо: Галиани. Тренер: Фабио Соли.