FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда се прошетала Истанбулом

ГАЛАТАСАРАЈ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 83:100 (26:24, 16:25, 26:30, 15:21)

У оквиру последњег 10.кола у групној фази ЕК Црвена звезда је гостовала у Истанбулу екипи Галатасараја. Сусрет који сем добро познатог ривалитета није доносио ништа у резултатском значају. Домаћини су и пре овог сусрета изгубили све шансе за пролазак даље, док Звезда са треће позиције пролази у даљу рунду такмичења. Милан Томић у овом сусрету није могао да рачуна на помоћ повређеног Фајеа.

Звезда је сусрет почела са петорком Регланд, Берон, Лазић, Симанић и Оџо.

Утакмица је отворена у нешто опуштенијем ритму, са добрим нападом и не нешто нарочито јаким одбранама. Углавном се играло кош за кош на обе стране. Симанић је брзо направио два фаула па је у игру ушао Кешељ. Убрзо је ушао и Цирбес у игру, намера Томића је била да појача мало одбрану и заштити наш кош. Али до краја 1/4 видели смо опуштену и ефикасну кошарку. Резултат је гласио 26:24 за домаће. У Звездиним редовима најефикаснији је био Регланд са 6.поена.

Звезда је боље отворила 2/4 и серијом 6:0 повела је са 30:26. У тим тренутцима запажен је био Ненадић. Узвратио је затим сеијом и Галатасарај, и поново смо гледали резултатски изједначену утакмицу. Углавном се шутирало за три поена. Пет минута пре краја уследио је прекид утакмице, по мало бизаран разлог, мачка је улетела на паркет. Утакмица је убрзо настевљена и Звезда је заиграла знатно ангажованије у одбрани што се убрзо и одразило на резултат. Два минута пре краја Звезда је имала +9. До краја полувремена много се грешило на обе стране али је Звезда имала контролу и на одмор се отишло са предношћу од седам поена. Резултат је гласио 49:42 у корист нашег тима. Најефикаснији је био Симанић са 11. поена. Треба напоменути да је имао и две украдене лопте и четири скока . Берон је такође убацио 11. поена.

Друго полувреме Звезда отвара јаком и чврстом одбраном, Симанић погађа две везане тројке и Звезда иде на двоцифрену предност 58:48. Звезда је до краја 3/4 наставила са ангажованом игром, имала је предност и до +15. Расположени Хајес је држао турке колико толико у животу, постигао је 27. поена. Звезда је пред последњу деоницу имала предност од 11. поена и резултат је био 79:68.

Наша екипа и у 4/4 наставља у истом ритму. Дефинитвно је боља екипа на паркету и рутинском игром одржава стечену двоцифрену предност. Пет минута пре краја Звезда има +14 и турци тајм-аутом покушавају да промене ритам, али без претераног успеха. Перпероглу тројком доноси највећу предност +16 за 96:80. Ристић са линије за слободна бацања убацује стотку за Звезду, други пут заредом наша екипа убацује 100 поена. На крају утакмице резултат је гласио 100:83

Црвена звезда је још једном рутински и убедљиво савладала Галатасарај. Изабраници Милана Томића играли су колико је било потребно за нoви тријумф. Без претераног оптерећења дошли су до убедљиве победе, најефикаснији је био Берон са 20. поена, Регланд је убацио 18. док је Бориша додао 17. Звезда у ТОП16 фазу иде са треће позиције у групи.

Дворана: „Синан Ердем”. Гледалаца: 1.146. Судије: Ана Пантер, Аере Халико и Роси Микеле.

ГАЛАТАСАРАЈ: Вебстер 14, Херисон 3, Араповић 9, Хajeс 27, Коркмаз, Арар 2, Ердениз, Чинко, Олмаз, Клобучар 4, Аугуст 12, Коксал 9.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 18, Човић, Кешељ 7, Перпероглу 10, Давидовац, Ненадић 7, Лазић 5, Берон 20, Ристић 2, Симанић 17, Цирбес 6, Оџо 8.