Featured Važne vesti Važno Najnovije Odbojka

Poraz Zvezde u Novom Sadu

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz od Vojvodine NS seme rezultatom 3:0, po setovima 25:16, 25:21, 29:27 u okviru 14. kola BPŠ Superlige Srbije.

Loše je počela utakmica po naše odbojkaše koji su na samom početku gubili sa 8:1. Posle tehničkog tajm auta domaći dolaze do vođstva od 15:6, a novim nizom od tri poena i do dvocifrene prednosti 18:7. Rutinski su priveli set kraju i poveli sa 25:16.

Zvezda je držala rezultatski priključak do polovine drugog seta, a onda su Novosađani serijom od četiri poena došli do vođstva od 18:13. Održavali su stečeno vođstvo, a izabranici Dragana Kobiljskog su u završnici smanjili na 23:20, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja, pa je Vojvodina duplirala svoju prednost – 25:21.

Najbolju igru naš tim je pružio u trećem setu kada su poveli sa 5:9, a na tehničkom tajm autu, sa dva vezana poena Lazara Dodića sa 7:12. Blok Nemanje Mašulović doneo je našem timu prednost od 9:15. Odbojkaši Vojvodine su postepeno smanjivali vođstvo Zvezde i asom Kostića su prišli na 18:19. Novim as servisom domaći su izjednačili na 21:21 i set uveli u dramatičnu završnicu. Novosađani su prvi došli do meč lopte. Nisu je iskoristili, potom ni drugu i treću, pa je Zvezda poenima Nejiča i Mašulovića preokrenula i došla do prve set lopte. Međutim, naredna tri poena su pripala novosadskim crveno-belima koji su slavili sa 3:0 – 29:27.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Lazar Dodić sa 17 poena, dok je dvocifren bio i Danilo Pavlović sa 12.

U ponedeljak je na programu novi duel Vojvodine NS seme i Crvene zvezde kada će ove dve ekipe odigrati revanš meč polufinala Kupa Srbije takođe u Novom Sadu. U narednom kolu BPŠ Superlige Srbije naši odbojkaši dočekuju ekipu VA 014 Bauvezen.

VOJVODINA NS SEME – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:16, 25:21, 29:27)

Novi Sad – Dvorana: SPC Vojvodina. Gledalaca: 300. Sudije: Predrag Balandžić i Vladimir Simonović.

VOJVODINA: Simić 8, Škundrić (libero), Kovačević 8, Vietski 4, Kujundžić 9, Kostić 2, Mehić 10, Radević, Todorović, Perić 13. Nisu igrali: Vučićević, Fundora, Negić, Rudić. Trener: Siniša Gavrančić.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković 2, Tadić 2, Mašulović 5, Petrović, Nejić 2, Sinđelić, Jovanović, Dodić 17, N. Pavlović 2, Andonović 6, D. Pavlović 12. Nisu igrali: Meljanac, Đurđević. Trener: Dragan Kobiljski.