Featured Važne vesti Važno Najnovije Ostalo Hokej

I mlađe kategorije SKHL Crvena zvezda okončale takmičenja u 2018. godini

Mlađe kategorije SKHL Crvena zvezda okončale su takmičenja u kalendarskoj 2018. godini.

– SKHL Crvena zvezda U-12 i U15:

U okviru Državnog prvenstva Srbije za starije početnike (U12) i mlađe kadete (U15), Zvezdine selekcije su gostovale u Subotici protiv ekipe Spartaka.

Prvi na led su izašli mlađi kadeti pokazali su da su trenutno mnogo bolji od Subotičana, što je rezultatski iznosilo pet golova više na kontu naše ekipe – 6:1.

Odmah posle njih na led su izašli stariji početnici koji su takođe dominirali i na svom kontu su, na kraju utakmice, imali četiri gola viške – 5:1.

Mlađi kadeti su do sada odigrali samo dve utakmice u okviru Državnog prvenstva i ostvarili su dve pobede sa gol razlikom 16:3.

Stariji početnici odigrali su četiri utakmice sa polovičnim uspehom od dve pobede i dva poraza i gol razlikom 13:10.

– SKHL Crvena zvezda U-16:

U petak i subotu kadeti Crvene zvezde odigrali su svoj dvomeč protiv ekipe Bleda. Kao što smo i najavili, Bled je definitivno bio favorit u ovim duelima, a to je posebno pokazao u prvom duelu u petak.

Naime, tada su gosti sa Bleda slavili izuzetno visokom pobedom od čak 11:1 i pokazali da nisu slučajnu jedna od najboljih ekipa do 16 godina u IHL takmičenju. Jedini strelac za crveno-bele na ovom susretu bio je Vuk Savić.

Drugi susret je doneo mnogo više uzbuđenja. Bled je poveo sa 0:2, ali je Zvezda preko Relje Jovanovića i Pavla Stojanovića došla do izjednačenja od 2:2. Gosti ponovno dolaze u vodstvo, ali Matija Dinić donosi izjednačenje od 3:3. Ipak, to je bilo sve što su crveno-beli oklopnici uradili. Ekipa Bleda je do kraja utakmice uspela da postigne još tri pogotka (3:6) i tako zasluženo slavi.

Naravno, i našim kadetima sve čestitke za borbu protiv dosta jačeg protivnika.

– SKHL Crvena zvezda U-18:

Desetkovana Crvena zvezde koja je još umorna od puta uspela da napravi veliki podvig i da slavi protiv lidera IHL takmičenja za juniore, ekipe Jesenica.

Meč nije krenuo dobro po četu Nenada Milinkovića i nije se dalo posle prve trećine ni naslutiti da će krajnji ishod biti pobeda naših oklopnika. U 3. i 20. minuti prve trećine Jesenice su uspele da postignu svoje golove i da nakon prve trećine vode sa 2:0. Ne možemo reći da su Jeseničani bili bolji, ali definitivno su znali da iskoriste greške u našoj odbrani i da dođu do, naizgled, kapitalne prednosti.

A onda u drugoj trećini kao da je na led izašla druga, razgoropađena, Zvezda. Golovima Mateje Popovića (2) i Strahinje Vdovića, crveno-beli oklopnici su totalno preokrenuli meč u svoju korist i u 36. minuti susreta su vodili sa 2:3. Ipak, pad koncentracije pred sam kraj ovog perioda (opet je poslednja minuta bila u pitanju) donosi domaćinu izjednačenje od 3:3 i sa tim rezultatom se otišlo na poslednji odmor.

I kada se očekivalo da će Jesenice preuzeti kontrolu igre, jer je Zvezda na ovom susretu igrala sa svega 12 igrača od kojih se jedan (mislimo da se radi o Momčilu Goluboviću) povredio još u prvoj trećini, videli smo zaista fantastičnu predstavu naših oklopnika. Momci su naprosto kidisali na gol Jesenica, klizali, borili se, šutirali na gol domaćina i to je urodilo plodom u 52. minuti kada je Marko Mladenović doveo Zvezdu u vodstvo od 3:4. Pred sam kraj utakmice Jesenice su igrale sa šest igrača u polju jer je njihov golman napustio teren i naravno, stigla ih je zaslužena kazna. Marko Dragović je iskoristio jednu nepažnju domaćina i smestio pak u mrežu za konačnih 3:5 i veliko slavlje naših hokejaša.