FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Лоша прва четвртина коштала Звезду пораза

Уникаха – Црвена звезда 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19)

У оквиру другог кола Топ 16 фазе Еврокупа у Малаги су снаге одмерили домаћа Уникаха и црвена звезда.

Милан Томић је меч почео са петорком Регленд, Берон, Лазић, Симанић и Оџо. Тренер Уникахе започиње са Лесором и Шермадинијем заједно у петорци чиме покушава да искористи снагу Лесора и нападне Симанића на ниском посту. За прве поене Звезди је било потребно три минута игре, тројка Регленда за 5:3 на семафору. Следи тројка Симанића за 7:6. Након нешто више од три минута игре план тренера Уникахе да оптерети Симанића успева и он врло рано прави другу личну грешку. Нова тројка Звезде, овог пута Берон. Звезда поентира искључиво шутем за три, резултат је 12:9 за Уникаху. Прве поене који нису тројка постиже Човић са линије слободних бацања, након 7 минута игре Уникаха води 16:11. Следи серија од 5:0 домаћина за прво двоцифрено вођство на мечу. Након скоро 9 минута игре прва двојка Звезде, стрелац је Берон. На крају прве четвртине на семафору стоји 26:13 за Уникаху.

Почетком друге четвртине повреда Цирбеса који напушта терен, мења га Оџо. Настављају се велики проблеми за играче Звезде у нападу, кошаркаши Уникахе одлично читају и антиципирају нападе црвено-белих који након 12 минута игре имају већ седам изгубљених лопти. Нема лаких шутева за играче Звезде, нема ни лаких поена из транзиције. Кад је тешко – Перпероглу. Три тројке и једном 2+1 искусног Грка држе Звезду колико  толико у игри. Након 17 минута игре трећа лична грешка Оџа, мења га Ристић. Након 18 минута кошарке напокон први поени Звезде у транзицији, егзекутор је Берон. На полувремену стоји резултат 51:37 за Уникаху. Најефикаснији играчи Звезде су Перпероглу са 14 и Берон са 7 поена.

Трећа четвртина започиње закуцавањем Симанића. Екипа Уникахе реагује са две везане тројке. Узвраћа Симанић поново. Следе поени прво Оџа а потом и Регленда. Узвраћа Лесор и враћа разлику на 14 поена са полувремена. Средином четвртине резултат је 61:45 за Уникаху. Добрић доноси енергију својој екипи, прво погађа тројку а потом и 2+1 који постављају коначних 65:55 на крају треће четвртине.

Последња четвртина започиње поенима Лесора. Узвраћа прво Ристић а потом и Перпероглу и Црвена звезда после дуго времена долази на једноцифрени минус. Резултат је 67:59. Милосављевић са линије слободних бацања враћа двоцифрену предност Уникахи. Звезда има много проблема у организацији напада где се скоро све своди на импровизацију, углавном неуспешну. Томић проблеме у организацији покушава да реши игром са два плејмејкера, Регленд и Човић су заједно на терену. Следе тројке Перпероглуа а потом и Човића за 71:65 на 4 минута до краја. Звезда одавно није била ближе. Регленд промашује зицер а на другој страни судије свирају сумњив фаул Добрићу па Фернандез одводи своју екипу на +8. Узвраћа Оџо после офанзивног скока. Два минута до краја. Погођеним слободним бацањима Човића на минут и по до краја Звезда прилази на 73:69. Следи тројка Добрића за 73:72 на минут до краја. У следећем нападу Уникахе Оџо прави своју пету личну грешку а Фернандез погађа оба слободна бацања. Узвраћа Ристић после офанзивног скока, 34 секунде пре краја Уникаха води 75:74. Уследио је промашај играча Уникахе али и њихов офанзивни скок па је Регленд морао да направи фаул на 12 секунди до краја. Фернандез је непогрешив са линије слободних бацања и Уникаха одлази на +3. Милан Томић тражи тајм аут. Следи промашај Регленда у шуту за три, лопту хвата Робертс кога играчи Звезде шаљу на линију слободних бацања. Погађа оба. Човић у последњој секунди шутем за три покушава да смањи разлику али промашује па је коначан резултат на семафору остао 79:74 за Уникаху.

Утисак је да је лоша прва четвртина коштала Звезду пораза. Остаје жал што шанса која се указала у финишу није искоришћена јер је упркос не тако блиставој игри победа ипак била надомак руке.

Црвена звезда: Регленд 7 (7ск. 7ас.), Човић 9, Кешељ, Перпероглу 23, Давидовац, Лазић, Берон 7, Добрић 13, Ристић 4 (8ск.), Симанић 7, Цирбес, Оџо 4

Уникаха: Окоуо, Фернандез 10, Стилма, Салин 10, Диез 2, Милосављевић 7, Санчез, Шермандини 13, Вачински, Робертс 11, Лесор 16, Вилчер 10