U okviru 6. kola LEN Lige šampiona vaterpolisti Crvene zvezde na dorćolskom bazenu „Milan Gale Muškatirović“ dočekali su mađarski FTC Telekom iz Budimpešte i doživeli novi, očekivani poraz.

Crvena zvezda : FTC Telekom Budimpešta 6:15 (1:3, 1:1, 1:4, 3:7)

Vrlo brzo je mađarska ekipa stigla do dva gola prednosti golovima Tamaša Mezeia i Stefana Mitrovića, a na tri minuta pre kraja prve četvrtine Andria Bitadze pronalazi put do mreže Mađara i smanjuje rezultat na – 1:2. Ipak do kraja ovog perioda igre viđen je još jedan pogodak u našoj mreži, a on je delo Džon Aron Jungera.

U drugoj četvrtini nije bilo većih uzbuđenja. Puna četiri minuta igralo se bez pogodaka, da bi Varga godtima doneo tri gola prednosti, ali je konačan rezultat prvog poluvremena postavio Dušan Vasić – 2:4.

Treći period igre započeo je pogotkom Borisa Popovića čime su crveno-beli prišli gostima na samo gol zaostatka. Međutim, polovinom ovog perioda usledila je kanonada mađarskog šampiona koji je za četiri minuta igre postigao isto toloko pogodaka i definitivno rešio pitanje pobednika, ako se pobednik uopšte i dovodio u pitanje. Strelci za FTC Telekom u ovoj četvrtini bili su Varga, Janšik i Junger koji je postigao dvapogotka.

Stefan Ilić je pogodio na početku poslednje četvrtine, ali su gosti nastavili da povećavaju svoje vođstvo. Popović je postigao svoj drugi gol za 5:10, a potom i Vasić za 6:13. Gosti su u poslednjem minutu još dva puta zatresli mrežu Kralja za konačnih 6:15.

I nakon ovog susreta crveno-beli vaterpolisti ostaju na samom začelju tabele grupe „A“ LEN Lige šampiona bez osvojenih bodova, dok se ekipa iz Budimpešte učvrstila na četvrtoj poziciji sa 12 osvojenih bodova. U narednom 7. kolu naši vaterpolisti dočekuju mađarski ZF Eger, a meče je na programu 23. januara na dorćolskom bazenu.

Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Aksel Bender (Nemačka), Daniele Bianko (Italija). Igrač više: Crvena zvezda 4(1), FTC Telekom 7(3). Peterci: FTC Telekom 2(2).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Martinović, Maksimović, Ljubenović, Perković, Vasić 2, Bitadze 1, Milojević, Ilić 1, Popović 2, Šulc, Radović, Todorovski. Trener: Aleksandar Filipović.

FTC TELEKOM: Gardonji, Sedlmajer, Kalaj, Pohl, Vamos 1, Mezei 1, Gor-Nagi 2, Jakšić, Junger 4, Varga 4, Janšik 2, Mitrović 1, Vogel. Trener: Zolt Varga.

(foto: SD Crvena zvezda)