Featured Važne vesti Važno Vaterpolo Najnovije Regionalna liga

Senzacija na Dorćolu. Zvezda savladala dubrovački Jug

U okviru 9. kola regionalne A1 lige vaterpolisti Crvene zvezde priredili su senzaciju na bazenu „Milan Gale Muškatirović“. Crveno-beli su savladali zvaničnog regionalnog i hrvatskog šampiona, ekipu Juga iz Dubrovnika.

Crvena zvezda : Jug CO Dubrovnik 11:10 (1:3, 3:2, 4:1, 3:4)

Lepota sporta jeste u tome da se nikada ne zna ko i kada nekoga može pobediti. Međutim, ni najveći optimisti nisu mogli ni da pomisle da će u ovom momentu vaterpolisti Crvene zvezde savladati ekipu Juga iz Dubrovnika. Zvanični šampion regiona i Hrvatske došao je na dorćolski bazen kao ekipa koja u ovosezonskoj LEN Ligi šampiona ne zna za poraz i koja je važila za apsolutnog favorita, ali iz Beograda odlazi praznih ruku.

Prvi period igre protekao je očekivano. Dubrovčani su golovima Ćavi Garsije, Merkulova i Fatovića došli do prednosti od 3:1, a jedini pogodak za crveno-bele postigao je Dušan Vasić.

Na početku druge četvrtine Jug golom Luke Lozine stiče tri gola prednosti, a zatim kreće pet minuta iz snova naših delfina. Redom su mrežu gostiju tresli Dušan Vasić, Marko Radović i Andria Bitadze za neverovatnih 4:4. Ipak, u samom finišu četvrtine Merkulov odvodi Dubrovčane na odmor sa minimalnom prednošću.

Treća četvrtina je bila nešto najbolje što su naši vaterpolisti pokazali u prethodnih par sezona. Dušan Vasić se poigravao sa odbranom renomiranog protivnika. Postigao je u ovoj deonici tri pogotka i uz jedan gol Miloša Maksimovića učinio da nemoguće postane moguće. U ovom periodu igre jedini pogodak za goste postigao je Luka Lozina tako da se u poslednjih osam minuta igre ušlo sa prednošću crveno-belih 8:6.

U poslednji period igre obe ekipe su ušle „spuštenog garda“. Za svega tri minuta igre viđeno je pet pogodaka. Maksimović je doneo prednost od 9:6, a već u sledećem napadu Raguž smanjuje na 9:7. Petnaestak sekundi kasnije Kristijan Šulc postiže novi pogodak za 10:7, a nakon toga za svega nešto više od pola minuta Dubrovčani golovima Benića i Fatovića prilaze na 10:9. Nalet gostiju prekinuo je Miloš Maksimović polovinom ovog perioda postigavši pogodak za 11:9. Dva i po minuta pre kraja susreta Benić smanjuje na 11:10 i uvodi meč u dramatičan finiš. Pokušavali su gosti u finišu meča da preko Benića i Macana stignu barem do boda, ali se posebno u odbrani istakao Dušan Vasić koji je dva puta „krao“ loptu Dubrovčanima i veliko slavlje moglo je da počne.

Bazen: SRC Milan Gale Muškatirović. Sudije: Dario Balažević i Andreja Stanojević. Igrač više: Crvena zvezda 8(1), Jug 8(3). Peterci: Crvena zvezda 2(2), Jug 1(0).

CRVENA ZVEZDA: Kralj, Martinović, Maksimović 3, Bursać, Perković, Vasić 5, Bitadze 1, Žeželj, Ilić, Milojević, Šulc 1, Radović 1, Mišović, Ljubenović. Trener: Aleksandar Filipović.

JUG CO Dubrovnik: Popadić, Macan, Fatović 2, Lončar, Stahor, Garsija 1, Lozina 2, Merkulov 2, Čulina, Raguž 1, Benić 2, Papanastasiu, Jurišić, Perić. Trener: Vjekoslav Kobešćak.

Ovom pobedom puleni Aleksandra Filipovića nastavili su niz nepobedivosti u regionalnoj A1 ligi. Nakon prvog dela šampionata ostvarili su skor od tri pobede, dva remija i četiri poraza i sa 11 osvojenih bodova nalaze se u sredini tabele. U narednom 10. kolu A1 lige crveno-beli dočekuju lidera ekipu HAVK Mladost iz Zagreba. Meč protiv ekipe koja ne zna za poraz u regionu na programu je 19. januara.