FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

И то се догодило. Први пораз кошаркашица у сезони

Кошаркашице Црвене звезде прекинуле су победоносни низ. У заосталом мечу 10. кола регионалне ВАБА лиге црвено-беле су поражене на гостовању у бугарској Старој Загори од екипе Берое.

БК Берое Стара Загора : ККЖ Црвена звезда 70:53 (23:12, 16:10, 13:18, 18:13)

Веома добар почетак домаће екипе био је ветар у леђа за наставак меча. Отвориле су утакмицу серијом 9-0, 7 поена Ане Почек, затим је Бреана Луис везала шест узастопних за двоцифрену предност, коју су контролисале током целог сусрета. Ана Почек је донела +14 својој екипи, Мина Ђорђевић смањила на 23-12 за крај прве деонице.

Звезда није имала решења за Ану Почек која је водила Берое до максималне предности у финишу друге четвртине, плус 22 (39-17). Серијом од пет поена изабранице Драгана Вуковића на полувреме су отишле са са минусом од 17 поена, 39-22.

Звезда је наставила серију и почетком треће четвртине до коначних 9-0, али брзо је вратио серију домаћи тим и одржавао двадесет поена предности до финиша. Успео је шампион Србије да улије наду да може до великог прекрета у последњој четвртини у финишу трећег квартала који је завршио серијом 11-2, за 52-40 пред последњих 10 минута.

Ипак, Берое није дозволио да испусти огромну предност, серијом 7-0 на самом старту последње четвртине је преломио меч у своју корист. Звезда је покушавала да спусти минус до финиша, али Ана Почек је отворила и затворила утакмицу поенима за коначних 70-53, што је значило и први пораз Звезде у сезони.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 17 поена, Снежана Богићевић је убацила 11, Милица Бојовић 8, уз ухваћених 10 лопти.

Наше кошаркашице су у првом делу шампионата славиле са 16 поена разлике (90:74), тако да бугарска екипа због једног поена има предност на табели регионалног такмичења и следи до краја првенства велика борба за позицију „један“.

8. ЖКК Трешњевка 2009 Загреб (ХРВ) 0-9 9

У четвртак 31. јануара кошаркашице Црвене звезде гостују у Подгорици екипи Будућност Бемакс званичном шампиону регионалне ВАБА лиге.

(фото: СД Црвена звезда)