FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

СРЛС: Шапчани однели бодове из Београда

Рукометаши Црвене звезде у 15. колу Супер рукометне лиге Србије поражени су на домаћем терену од шабачке Металопластике.

Црвена звезда : Металопластика 27:30 (11:15)

Око 200 навијача присуствовало је највећем дербију српског клупског рукомета након којег су Шапчани остварили четврти узастопни тријумф у међусобним дуелима.

Металопластика је боље отворила утакмицу, стигла до два гола предности, али су црвено-бели успели да анулирају минус до 10.минута, а затим при резултату 6:6 имали седмерац и зицер у контанападу, које нису искористили. Металопластика јесте, а након још два брзоплета покушаја да се одмах савлада голман гостију Јандрић, дуплирали су гости вођство и са четири гола предности голом Радојевића уз звук сирене отишли на одмор, 11:15.

У наставку прво су погађали са крила Воркапић и Матичић, затим су са две серије од по три везана гола гости дошли до „плус 8“ (14:22) до 40.минута, чиме су практично преломили сусрет. Период од 41. до 46.минута припао је црвено-белима који су заиграли доста чвршће у одбрани и серијом 5:0 преполовили минус, да би са четири везана гола за два минута у финишу дошли до минус два (27:29), али нису успели да искористе напад и сачувају свој гол. Ђукић је погодио за 27:30, Матија Николић није искористио седмерац, који му је играч утакмице Тодор Јандрић одбранио, као и одбијену лопту у наставку акције и Металопластика је сачувала победу и предност на искуство и славила у Београду.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Стефан Петрић са 6 голова, Никола Николић је постигао 5, Борислав Љубојевић 4.

Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 800. Судије: Мошорински и Панџић (Нови Сад). Седмерци: Црвена звезда 3 (0), Металопластика 2 (0). Искључења: Црвена звезда 6, Металопластика 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић (4 одбране, седмерац), Хорват 2, М. Николић, Н. Николић 5, Туфегџић, Љубојевић 4, Љубеновић (4 одбране, седмерац), Бугариновић 3, Херцеговац 1, Радисављевић, Димић, Ђорђијевић 2, Раичевић 3, Јовановић, Петрић 6, Стошљевић 1. Тренер: Антон Букилић

МЕТАЛОПЛАСТИКА: Будовић, Воркапић 11, Писарић 1, А. Бабић 3, Дошен, Бомештар, Радојевић 6, Јандрић 1 (17 одбрана, 3 седмерца), Ђукић 1, Мићић, Матичић 4, Тодоровић, Рашић 1, Милић, Тркуља, Д. Бабић 2. Тренер: Ђорђе Теодоровић

У наредном 16. колу СРЛС-а рукометаши Црвене звезде гостују екипи Мокре Горе, а сусрет је на програму 16. фебруара.