FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

Јуниори отворили турнир победом, савладан Олимпијакос

Јуниори Црвене звезде мтс савладали Олимпијакос 99:87 у утакмици која је отворила овогодишњи АНГТ турнир Марко Ивковић у Београду. Најбољи стрелац Машић са 29 поена. У другом колу црвено-бели вечерас од 18 часова против Венеције.

Јуниори Црвене звезде мтс победили су Олимпијакос са 99:87 (27:20, 26:17, 25:22 и 21:28) у првој утакмици овогодишњег АНГТ турнира „Марко Ивковић“ 2019.

Пред 500 гледалаца у дворани „ФМП Арена“ црвено-беле су предводили сјајни Машић са 29 поена и 6 асисстенција (без промашаја), Лазар Живановић са 21.поеном и Поповић са 18 поена и 7 скокова.

У већем делу утакмице, црвено-бели су дикритали темпо и лепршавом игром предвођени Машићем, Поовићем и Живановићем стекли брзо стекли двоцифрену предност која је расла и до плус 22 током треће деонице.

Међутим, дужа пауза због проблема који је настао за записничким столом, односно са софтвером ЕЛ (пауза 20 минута) , као да је разбио ритам црвено-белима који су у потпуности стали средином последње четвртине дозволили много лаких шутева (две тројке Покушевског) и поена из контранапада екипе Олимпијакоса. Гости су стигли до минуса од само 4 поена на 4 минута пре краја, али су црвено-бели успели да задрже налет кошаркаша из Пиреја (најефикаснији Цуманис са 28 поена) и преко поена Поповића и Карапанџича ипак увели утакмицу у мирну завршницу и остварили врло вредну победу на старту турнира.

КК Црвена звезда мтс: Ускоковић, Павићевић 5, Карапанџић 9, Поповић 18+7ск, Манојловић, Радосављевић, Васић 3+4ск,+5ас, Машић 29+6 ас, Коларић, Томашевић 14+9ск, Димитријевић, Живановић 21.

Наредну утакмицу кошаркаши Црвене звезде мтс играју од 18 часова против Венеције.