Featured Važne vesti Važno Ženska košarka Košarka Najnovije

Košarkašice ligaški deo okončale porazom

Košarkašice Crvene zvezde nisu uspele da ligaški deo Prve ženske lige Srbije završe bez poraza. U poslednjem 22. kolu naše devojke poražene su od ekipe Radivoj Korać.

ŽKK Radivoj Korać : KKŽ Crvena zvezda 72:71 (21:19, 20:11, 18:16, 13:25)

I pored činjenice da susret nije imao rezultatski značaj, obe ekipe su u meč ušle sa željom da trijumfuju. Crveno-bele su davno obezbedile lidersku poziciju pred plej-of, ali su želele da ligaški ideo okončaju bez poraza, dok su igračice Radivoj Koraća pobedom u prethodnom kolu i teoretski obezbedile poziciju broj dva, ali je želja da prve savladaju zvaničnog šampiona bila velika. Prva četvrtina protekla je u ravnopravnoj igri poen za poen. O tome govori i podatak da niti jedna ekipa nije uspela da ostvari značajniju rezultatski prednost. Domaće igračice su u nekoliko navrata imale četiri poena prednosti, dok su crveno-bele maksimalno dostizale +2. U takvoj igri došlo se i do rezultata prvog perioda – 21:19.

U drugoj četvrtini naše igračice tri i po minuta nisu uspevale da postignu poene, a domaće košarkašice serijom 9:0 stiču prvu osetniju prednost. Maksimalna prednost ekipe Radivoj Korać išla je u ovom periodu igre i do +13, a na poluvreme se otišlo prednošću domaćina 41:30.

Treći period igre bio je kao preslikan prvog dela. u igri poen za poen domaćin je održao prednost, pa se u poslednjih deset minuta igre ušlo rezultatom 59:46.

Tek u poslednjoj četvrtini naše košarkašice su zaigrale kako znaju. Dvema serijama 7:0 i 8:0 crveno-bele su minut pre kraja susreta uspele da u potpunosti preokrenu rezultat i povedu rezultaom 69:68. Ušl ose u dramatičnu završnicu. Trideset sekundi pre kraja meča Nevena Vučković vraća prednost domaćinu, da bi poenima Snežane Bogićević u narednom napadu crveno-bele ponovo stekle minimalnu prednost. Nakon nekoliko obostranih grešaka, najefikasnija u našim redovima Snežana Bogićević u poslednjoj sekundi meča pravi prekršaj i šalje Mariju Stojiljković na liniju slobodnih bacanja. Ona je u oba pokušaja bila mirne ruke i crveno-belim devojkama je ostalo svega par desetinki da nešto učine. Pokušala je Milina Mišeljić dugim pasom nešto da učini, ali su domaće presekle loptu i vremena više nije bilo.

Najefikasnija na utakmici je bila naša košarkašica Snežana Bogićević sa 24 postignuta poena, dok su u domaćoj ekipi Ljiljana Tomašević i MArija Stojiljković postigle po 16. Razloge poraza naših košarkašica treba tražiti i u podatku da su samo četiri igračice ukupno postigle 61 poen.

Dvorana: „Vizura sport“; Gledalaca: 200
ŽKK Radivoj Korać: LJ. Tomašević 16, N. Vučković 13, N. Vukosavljević 6, M. Stojiljković 16, T. Jelić 8, N. Nedeljkov 11, M. Filipović, I. Ristić 2, J. Novković, M. Paligorić. Trener: B. Ivanović
KKŽ Crvena zvezda: M. Đorđević 14, I. Katanić 12, S. Bogićević 24, M. Bojović 6, M. Mišeljić 11, N. Naumčev 4, N. Tešić, N. Deurić, K. Dešić, M. Zukanović, T. Čubra, J. Vulović. Trener: D. Vuković