FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши тону све дубље

Рукометаши Црвене звезде у 18. колу Супер рукометне лиге Србије гостовали су у Костолцу екипи Рудара. Претпоследњи тим српског елитног ранга остварио је победу против црвено-белих и још више закомпликовао ситуацију нашег клуба.

Рудар Костолац :Црвена звезда 29:26 (15:11)

Добро су ушли у утакмицу црвено-бели, повели 2:4, Рудар стигао до изједначења (5:5), а након резултатске клацкалице са две серије по четири гола до полувремена стигао и четири гола предности, 15:11.

Прво полувреме је непремостив проблем за Звезду у другом делу сезоне, за сада, а у другом полувремену као да се пробуде, па поред „трке“ за резултатом и противником, трче трку и са временом. И овог пута је Звезда била близу, два стизала до минуса од два гола, био је потребан гол са прикључак, за тотални повратак, али Рудар је новом серијом од четири везана гола преломио утакмицу у своју корист. На крају, Звезда постиже три гола за коначних 29:26.

Најефикаснији је био Далибор Ђорђијевић са 7 голова, као и у првом мечу, Херцеговац и Хорват су постигли по пет.

У наредном колу, Звезда дочекује Обилић.

Костолац, дворана: „Костолац“. Гледалаца: 700. Судије: Марко Боричић и Дејан Боричић (обојица Београд). Искључења: Рудар 4, Црвена звезда 6 минута. Седмерци: Рудар 5 (4), Црвена звезда 3 (2).

РУДАР: М.Вуковић 1, Радисављевић 1, Скендер, Аврамовић 4, В.Вуковић 1, Тица 9, М.Ђорђевић, Јовановић 2, Стајковић, Џемаиловић, Драгутиновић 7, А.Ђорђевић, Милошевић 2, Недељков 2, Божић. Тренер: Драган Ајдачић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Хорват 5, Лазић, М.Николић, Н.Николић 2, Туфегџић 1, Љубеновић, Бугариновић 4, Панић 2, Херцеговац 5, Поповић, Ђорђијевић 7, Рајичевић, Јовановић, Петрић, Мајес. Тренер: Антон Букилић