Архива

Nesrećan poraz košarkaša u Širokom

Jang je sa 16 poena bio najefikasniji u našoj ekipi

Trideset minuta fantastične igre naših košarkaša palo je u vodu u poslednjoj deonici. U neizvesnoj završnici domaćin je slavio, mada i da su naši košarkaši pobedili ne bi bilo nezasluženo

Široki : Crvena zvezda  78:75  (24:17, 15:24, 24:23, 15:11)

U prvoj četvrtini domaći su zahvaljujući fantastičnom procentu šuta stigli i do dvocifrene prednosti. Međutim, u drugih deset minuta Zvezdin američki trio Jang, Marš i Majls su preokrenuli rezultat i na poluvreme crveno-beli odlaze sa minimalnom prednošću.

Drugo poluvreme odigrano je u egalu, a domaći su minimalnu prednost održavali prevashodno zahvlajujući šutevima sa linije slobodnih bacanja (27-32).

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Jang sa 16 poena, Milošević 15, Nedović 12, a Marš i Nikolić po 10 poena.

Treba napomenuti da hala „Pucara“ u Širokom nikada ove sezone nije bila punija, što jasno govori da je naš klub i u ovakvoj situaciji magnet za navijače.