FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Црвена звезда тријумфовала у Задру

Задар – Црвена звезда мтс 69:87 (15:19,16:18,17:35,21:15)

У оквиру 21. кола Аба лиге Црвена звезда је гостовала екипи Задра.

Меч су тројкама отворили Берон и Лазић али је Задар држао резултатски прикључак, Литл је прво погодио тројку за изједначење а касније још једну за вођство Задра од 13:12. Задар је затим повео 15:12 али 7 последњих поена постиже Звезда и на одмор
после прве четвртине се одлази резултатом 19:15 за црвено-беле.

Звезда је била у константном резултатском плусу и током другог десетоминутног периода, највећа разлика износила је 8 поена. Разиграо се Симанић, затим и Оџо па се на полувреме одлази при резултату 37:31 у корист Црвене звезде. Најефикаснији играч Звезде у првом полувремену био је Берон са 10 док код Задра предњачи Литл са 12 постигнутих поена.

Почетком треће четвртине Звезда знатно појачава одбрану и доминира у скоку. И шут почиње боље да служи. Регленд додаје гас, 12 од својих 15 поена постиже у трећем периоду игре. Центри Звезде доминирају у рекету и разлика веома брзо одлази на више од 20 поена. Риверс шутем за три поена постиже своје прве поене у дресу Црвене звезде.

Последња четвртина се свела на рутинско одрађивање посла. Црвена звезда је лагано држала противника под контролом и разлика се константно кретала око
20 поена у њену корист. Милан Томић је искористио прилику да на терен пошаље све играче па су тако своје минуте у последњој четвртини добијају и Ристић и Добрић. На крају, кад се под меч подведе црта, може да радује добро распоређена минутажа на све играче као и чињеница да су се свих 12 играча који су били у ростеру уписали у листу стрелаца.

Задар: Башић, Жорић 7, Крајина 8, Дашић 2, Вуковић 10 (10ск), Брзоја 10, Шпраља 3, Литл 22, Божић, Планинић 1.

Црвена звезда мтс: Регленд 15 (5ас), Човић 3, Давидовац 6, Лазић 5, Фаје 3 (5ск), Берин 10, Добрић 3, Ристић 2, Симанић 10 (10ск), Риверс 10, Цирбес 9, Оџо 11 (6ск)