FeaturedVažne vestiВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Црвено-беле у четвртфиналу Купа Србије

У осмини финала фудбалског Купа Србије за даме, црвено-беле девојке савладале су гошће из Крагујевца и наставиле борбу за одбрану трофеја.

ЖФК Црвена звезда – ЖФК Раднички 1923 Крагујевац 3:1 (1:0)

Меч је одигран на помоћном терену стадиона „Рајко Митић“ иза јужне трибине пред око 100 гледалаца.

На крилима одличне Миреле Тенков наше девојке су оствариле заслужену победу и пласирале се у четвртфинале националног купа Србије. Мирела је головима у 42. и 50. минуту сусрета донела велику предност нашим играчицама. Гошће из Крагујевца у 78. минуту преко Милорадовићеве стижу до гола чиме је унета неизвесност у финиш меча, али је Ивана Трбојевић у самом финишу разрешила све дилеме.

Након прекршаја испред шеснаестерца гостујућих фудбалерки, Ивана је фантастично извела слободан ударац и лепим поготком поставила коначан резултат – 3:1.

ЖФК Црвена звезда: Цетиња, Крстић, Миладиновић (Николовска), Трбојевић, А. Савановић, Тенков, Ђорђевић, Стојановић, Малешевић, С. Савановић (Буркерт), Ђорђевић (Ђукић).