FeaturedVažne vestiВажноДербиМлађе категоријеНајновијеФудбал

Омладинци славили у дербију

У оквиру 18. кола Омладинске лиге Србије, младе наде Црвене звезде савладале су вечитог ривала.

Партизан : Црвена звезда 1:3 (0:1)

У Спортском центру „Телеоптик“ у Земуну црвено-беле је у предност довео Његош Купусовић у 12. минуту лоб ударцем. Тим резултатом се отишло на одмор, а у 55. минуту након асистенције стрелца првог гола Великић дуплира предност наших младих фудбалера – 2:0.

Домаћин је у 74. минуту успео да смањи заостатакголом Павловића , али већ у следећем минуту након соло продора Јочић постиже и трећи погодак и поставља, испоставиће се, коначних 3:1.

Овом победом јуниори Црвене звезде су се реванширали вечитом ривалу за пораз у првом делу шампионата, а са три нова бода избили су на чело табеле Омладинске лиге Србије. Црвено-бели имају бод више од новосадске Војводине и два више од Чукаричког који има меч мање одигран. Ако „Брђани“ савладају екипу Интернационала преузеће лидерску позицију. Екипа Партизана тренутно заузима пету позицију са десет бодова мање у односу на наш клуб.

Гледалаца: 600.
Судија: Дејан Трифковић.
Стрелци: Павловиц у 74. за Партизан, а Купусовић у 11, Великић у 55. и Јочић у 76. минуту за Црвену звезду.
Жути картони: Глишић, Павловић, Шехапи (Партизан), Новаковиц, Великић (Црвена звезда).
Партизан: Бонџић, Радмановац, Вујић, Момчиловић, Илић (од 20. Глишић), Ђурковић, Станојловић (од 67. Јанковић), Шехапи, Стевановић, Павловић(од 85. Пејовић), Босић (од 59. Штулић).
Црвена звезда: Гордић, Кукољ, Ераковић, Миликић, Стајић (од 90. Пуповић), Аџибаба (од 90. Савић), Стојановић, Великић (од 73. Одада), Јочић (од 87. Дедијер), Новаковић, Купусовић (од 81. Баић).

У наредном 19. колу Омладинске лиге Србије наши фудбалери 30. марта дочекују екипу крушевачког Трајала.