FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда четврта у Цељу

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк поражене су у утакмици за 3.место на Ф4 WABA лиге у Цељу од домаће екипе Цинкарна 70-83 (23-24, 20-25, 19-17, 8-17), и другу годину узастопно заузимају четврто место.

Изједначена утакмица тком три четвртине након које је домаћа екипа преузела контролу над утакмицом и мирно је привела крају, чиме је освојила треће место.

Сам почетак меча протекао је у знаку Снежане Богићевић и Чантрис Вајт, које су постигле све поене за своју екипу у првим минутима меча, (7-8). Изједначена борба, егал први период игре, уз две велике серије на обе стране. Црвена звезда је прва имала осетнију предност, 8 поена (21-13, 8.минут) након пет поена у серији Снежане Богићевић, да би Цеље узвратило у финишу и први период завршило серијом 11-2 за предност 23-24. Богићевић је постигла 14, Вајт 11 поена у првих 10 минута.

Серија 6-0 на старту друге четвртине за нову предност црвено-белух, након тројке Милине Мишељић (30-24, 13.минут), предност коју је Звезда контролисала, Цеље покушавало да се што пре врати у меч, али обе екипе су биле сигурне у тим тренуцима. Испоставило се да је Звезда последњу предност имала у 16.минуту (38-35), јер су уследиле две тројке Цеља (Фришковец и Оцвирк) у серији 9-0 и шест поена Ларисе Оцвирк, (38-44). Александра Крошељ је донела „плус 6“ домаћину завршног турнира на крају првог полувремена, 43-49.

Цеље је серијом 8-2 стигло до првог двоцифреног вођства на мечу (57-45), и на тој граници предности играло се до финиша, уз поен за поен, када су црвено-беле успеле да са шест везаних поена дођу до минуса од 4 поена пред последњих десет минута, 62-66. Имала је Звезда последњи напад након што је Милина Мишељић освојила лопту, Ивана Катанић је покушала за три поена, али без успеха.

Међутим, лош последњи период игре није оставио наду да се може до преокрета. Лариса Оцвирк је преузела одговорност и донела својој екипи победу. Прво је сама креирала серију од пет поена, да би до нове и пресудне серије од 9-0 Цеље стигло до 16 поена разлике, уз тројку Оцвирк, (64-80, 34.минут). Узвратила је Снежана Богићевић тројку, али је погодила и Жала Фришковец за потврду предности. Завршница је припала Црвеној звезди, погодиле су Богићевић и Иван Катанић за коначних 70-83.

25 поена Снежане Богићевић (уз 8ск), 14 је постигла Милица Бојовић, 9 Мина Ђорђевић. На другој страни п 19 Оцвирк (10ск) и Фришковец, уз 18 поена Вајт (10ск).

Црвено-белим девојкама остаје борба за 31.титулу шампиона и нову дуплу круну, а први корак на том путу је почетак полуфиналне серије против Новосадске ЖКА.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 5 (3ск 2ас 1укл), Чубра, Тешић, Богићевић 25 (8ск), Зукановић 2, А.Катанић 1 (6ск 3ас), И.Катанић 6 (2ск 7ас), Дешић, Бојовић 14 (3ск 4ас 1блк), Ђорђевић 9 (2ск), Мишељић 5 (2ск 3укл), Вуловић 3.