FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеОбавештења

Кошаркашице повеле у полуфиналној серији

ККЖ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЖКА  78:67 (20:20, 12:18, 19:10, 27:19)

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк повеле су у полуфиналној серији плеј-офа против Новосадске ЖКА после победе у првом мечу 78-67 (20-20, 12-18, 19-10, 27-19).

Још један узбудљив дуел одиграле су црвено-беле и Новосађанке, и још једном, четврти пут у сезони биле су успешније изабранице Драгана Вуковића.

Током прве четвртине Црвена звезда је имала минималну предност, али није успевала да се резултатски одлепи, што су гошће максималном пожртвованошћу користиле и мини серијом од четири поена дошла до егала за крај првих десет минута, 20-20.

Новосађанке су предвођене сестрама Радуловић серију наставиле и у другој четвртини, до коначних 13-0 и „плус 9“, максимална предност гостујућег тима, (20-29). Милина Мишељић је везаним поенима, тројка + два слободна бацања, смањила минус, а у серији 7-0 Александра Катанић и Мина Ђорђевић тотално истопиле предност Новосадске ЖКА, (32-34, 18.минут). Ипак, много грешака у организацији игре шампиона Србије, неколико неискоришћених отворених шутева и контранапада, гошће су казниле и поенима Марине Радовић и Маше Јанковић на полувреме отишле са шест поена разлике, 32-38.

Много боља игра Црвене звезде у наставку. Већ у првим минутима наставка, серијом 10-4 Звезда после тројке Иване Катанић стиже до изједначења након дужег периода, 42-42. Серијом 9-0 београдски тим је преузео вођство, али је Лена Радуловић тројком оставила у игри своју екипу до последње четвртине, 51-48.

Превага на страни Црвене звезде у овој утакмици биле су Милица Бојовић и Милина Мишељић, које су биле непогрешиве у одсутним тренуцима. Бојовићева је била нерешива енигма за гошће и поставила рекорд каријере – 27 поена, и уз помоћ Милине Мишељић (4/6 за три поена, 6/6 слободна бацања), Звезда је успела да сломи јак отпор мотивисаног противника. Новосадска ЖКА је била у игри до 32.минута, када су имале и последње вођство на мечу после тројке Ларе Радуловић, (54-55). Уследила је серија комбинованих поена Милице Бојовић и Милине Мишељић за 15-2 и 69-57 на семафору у 36.минуту. Милица Бојовић је преузимала одговорност и била сигурна са дистанце и у дуелима под кошем са Јеленом Митровић. Од 27 поена Црвене звезде у последњем периоду Бојовић (13) и Мишељић (12) су заједно убациле 25. Управо је Милина Мишељић потврдила тријумф црвено-белих тројком у 39.минуту за максималних „плус 14“, 76-62. Александра Катанић и Јелена Митровић су у последњим акцијама поставиле коначних 78-67.

Милица Бојовић најефикаснија са 27 поена, Милина Мишељић је убацила 20, а Мина Ђорђевић остварила дабл-дабл учинак, 16 поена, уз 12 скокова.

Други меч је на програму у среду, 3.априла у новосадској хали „СПЕНС“, са почетком од 19.30.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Наумчев 3 (5ск 3ас 3укл), Чубра, Тешић, Богићевић, Зукановић, А.Катанић 9 (4ск 6ас 2укл), И.Катанић 3 (4ск 7ас 1укл), Дешић, Бојовић 27 (2ск 2укл 1блк), Ђорђевић 16 (12ск 2ас 3укл), Мишељић 20 (7ск 4ас 2укл), Вуловић