U okviru 14. kola Super lige Srbije crveno-bele dame u kopačkama dočekale su gošće iz Požarevca.

ŽFK Crvena zvezda : ŽFK Požarevac 11:0 (4:0)

Popularne Zvezdine crveno-bele „Vučice“ od prvoga minuta bile su do te mere odlučne i dominantne, da samo zahvaljujući golmanki gostujuće ekipe Sandri Milojević i okviru gola, nisu postigle još duplo više golova, a postigle su ih ni manje, ni više nego 11.

Ređale su se prilike kao na fabričkoj traci, prvu je već na samom početku utakmice imala brzonoga levokrilna napadačica Crvene zvezde Jovana Stojanović, nadmudrila je kompletnu protivničku odbranu, ali je Milojević krajnjim naporima sprečila pogodak. Reviju golova otpočela je Zvezdina golgeterka Mirela Tenkov u 6. minutu na asistenciju Stojanovićeve. Drugi gol je postignut svega tri minuta nakon toga, Trbojevićeva je bila najspretnija u protivničkom šesnaestercu i lako je rešila situaciju jedan na jedan sa Milojevićkom. Mirela Tenkov je svoj drugi gol postigla nakon lepe solo akcije u 35. minutu. Gol protivničke ekipe mogla je da ugrozi i Anđela Krstić nakon vešto izvedenog slobodnog udarca, ali je golmanka Požarevca krajnim naporom uspela da loptu izbaci u korner. Fenomenalnu priliku nakon toga imala je i Jovana Stojanović, koja je ponovo izbacila kompletnu protivničku odbranu i kada se lopta našla iza leđa Milojevićeve, prvo se isprečila jedna, a nakon toga i druga stativa. Više sreće imala je mlada Sara Savanović, koja je svojim golom u 40. minutu postavila konačan rezultat prvog poluvremena od 4:0.

Svega pet minuta od početka drugog poluvremena, nakon lepog solo prodora Sande Malešević i asistencije Mirele Tenkov, peti gol je postigla i Pale Nikolovska, koja je na poluvremenu zamenila Jelenu Mančić. U 54. minutu nakon još jedne asistencije Tenkov, svoj drugi gol postigla je Ivana Trbojević. Prvi het-trik postigla je nakon lepog solo prodora Mirela Tenkov u 71. minutu. Nakon toga na golgetersku scenu stupaju Maleševićeva i Krstićeva, koje za svega dva minuta postižu još dva gola za svoju ekipu.

Najlepši pogodak utakmice delo je Ivane Trbojević, koja je kao iz topa opalila sa 20 metara i pogodila sam ugao protivničkog gola. Rezultatsku tačku na ovaj susret i to lepim golom glavom, stavila je Tijana Đorđević u 86. minutu, koja je neposredno pre toga na terenu zamenila Anđelu Krstić.

Ovom pobedom Zvezdine fudbalerke izbile su na drugo mesto Super lige Srbije, a već predstojećeg vikenda u prvoj utakmici plej-ofa na megdan putuju prvoplasiranoj ekipi subotičkog Spartaka.

ŽFK CRVENA ZVEZDA: Petrović 7, Krstić 7,5 (od 76. Đorđević 7), Miladinović 7, Trbojević 9, A.Savanović 7,5, Tenkov 9, Stojanović 8, Đukić 7,5, Mančić 7,5 (od 46. Nikolovska 7,5), Malešević 8, S.Savanović 7,5 (od 59. Stojaković 7).

Opširan foto izveštaj sa prvenstvenog susreta žFK Crvena zvezda – ŽFK Požarevac možete pogledati na:

(foto: ŽFK Crvena zvezda)