Featured Važne vesti Važno Vaterpolo Evropska takmičenja Najnovije

Vaterpolisti gostuju u Barseloni

Vaterpolisti Crvene zvezde prethodnog vikenda poraženi su u Kragujevcu u okviru Super lige Srbije, a već u sredu 24. aprila očekuje ih novo iskušenje u okviru LEN Lige šampiona.

Do kraja grupne faze elitnog vaterpolo takmičenja ostala su dva susreta, a u predstojećem meču crveno-beli gostuju ekipi CNA Barseloneta. Najbolji španski vaterpolo kolektiv vodi veliku borbu sa italijanskom Brešom oko druge pozicije na tabeli, a sa druge strane puleni trenera Aleksandra Filipovića, verovatno i očekivano baz osvojenih bodova čvrsto drže začelje tabele grupe „A“. Pored predstojećeg meča u Španiji, crveno-beli će do kraja takmičenja u poslednjem ligaškom kolu gostovati neprikosnovenom Pro Reku, tako da je izvesno da će ovogodišlje takmičenje okončati kao najslabija ekipa LEN Lige šampiona.

U prvom delu sezone dve ekipe su se sastale na dorćolskom bazenu „Milan Gale Muškatirović“ 3. novembra prethodne godine, a Barseloneta je ostvarila ubedljivu pobedu 14:3 (3:1, 2:1, 5:0, 4:1). Dva gola za našu ekipu u tom susretu postigao je Miloš Maksimović, a jednom se u strelce upisao Marko Radović. U španskoj ekipi po tri pogotka postigli su Rođer Taul i Blai Maljarak. Dobro su se crvno-beli u tom susretu držali do poluvremena, ali je treći period igre doneo gubitak snage i usledio je potpuni rezultatski kolaps. Daleko iskusniji protivnik je za svega tri i po minuta igre postigao pet pogodaka, a kada se tome dodaju još tri pogotka u poslednjoj deonici susreta, ubedljiv poraz je bio neizbežan.