FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Тријумф Звезде у Чајетини

Златибор – Црвена звезда мтс  68:82 (16:23, 26:27, 15:20, 11:12)

Кошаркаши Црвене звезде у другом колу групе „А“ Супер лиге Србије гостовали су у Чајетини екипи Златибора.

За разлику од претходног меча против Дунава овај пут је у ростеру Црвене звезде и Алекса Раданов који је заузео место Фајеа. Милан Томић је меч отворио петорком Давидовац, Берон, Лазић, Симанић, Оџо. Прве поене на мечу постиже Давидовац. Кошаркаши Златибора се на почетку муче да дођу до коша и своје прве поене постижу после три минута игре. Звезда преко Оџа и Берона долази до вођства од 8:3 али Златибор одговара серијом од 6:0 у прелази у вођство. Уследио је одговор Звезде која прву деоницу решава у своју корист резултатом 23:16.

Друга четвртина доноси нову серију црвено – белих, разиграо се и Давидовац чијим поенима Звезда средином друге четвртине одлази на +15. Уследила је серија од 5:0 Златибора која приморава Милана Томића да затражи тајм аут. Звезда поново одлази на + 15 али при резултату 42:27 следи нова серија домаћина за 44:40 на семафору. До крај полувремена Звезда успева да донекле поправи утисак и на одмор се одлази при резултату 50:42 за црвено – беле.

Трећа четвртина почиње прилично неефикасно са обе стране. Златибор успева да дође на -5 али следи одговор Звезде која убрзо одлази на нову двоцифрену предност. Не претерано ефикасну четврину Звезда добија резултатом 20:15 па је пред улазак у последњу деоницу резултат 70:57 за изабранике Милана Томића.

Завршна четвртина обележава доминација Дејана Давидовца. Предност Звезде лагано расте и средином последње четвртине резултат је 80:64. Домаћини све чине  да се врате у игру али једино што успевају је да преко Бјелице донекле смање разлику. Не нарочито ефикасну четвртину својим поенима закључује Симанић и тако ставља тачку на дуел у Чајетини. На крају победа Звезде резултатом 82:68.

Црвена звезда мтс – Оџо 6 (9ск), Симанић 5, Лазић 7, Давидовац 22, Берон 10, Ненадић 1, Кешељ 5, Човић 2, Добрић 3, Раданов, Риверс 11, Ристић 10 (9ск)

Златибор – Ризнић 12, Маројевић 11, Бјелица 13, Воркапић 2, Рондовић 8, Бабовић 5, Смоловић 4, Чорбић, Павловић 9, Весовић, Крстајић 3, Николић 1