FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Нови тријумф Звезде

Црвена звезда мтс – ФМП 82:65 (21:14, 28:13, 13:25, 20:13)

У оквиру трећег кола групе „А“ Суперлиге Србије Црвена звезда је дочекала екипу ФМП-а. Милан Томић је меч започео петорком Давидовац, Берон, Лазић, Фаје, Оџо. Спор почетак меча обе екипе, црено-бели константно покушавају шутем за три поена док ФМП никако не успева да пронађе пут до коша. Средином четвртине резултат је 9:2 у корист Звезде која је све своје поене постигла шутем за три поена. Давидовац је погодио једну, Берон две тројке. Уласком Човића на једној и Дилејнија на другој страни игра добија на темпу, Звезда има и бољи проток лопте и прву деоницу добија резултатом 21:14.

Друга четвртина се наставља у сличном ритму и предност Звезде константно расте. Током првог полувремена Милан Томић је користио 11 играча, једини играч који није улазио у игру је Немања Ненадић. На полувремену Звезда води резултатом 49:27. Црвено-бели су на 60% у шуту из игре, постигли су 7 тројки из 17 покушаја а Филип Човић је за једно полувреме успео да забележи чак 10 асистенција. Црвена звезда је у првом полувремену изгубила само 2 лопте.

Почетком треће четвртине Звезда рутински одржава стечену предност. Ипак нешто лежернији приступ и неколико изгубљених лопти омогућавају играчима ФМП-а да смање предност па на два минута пре краја трећег периода игре долазе до -12. Видно љут Милан Томић тражи тајм аут. Без резултата јер видно осокољени играчи ФМП-а и даље смањују разлику. Добрић закуцавањем поставља коначни резултат, након 30 минута игре Звезда води 62:52.

Након два минута игре без поена у последњој четвртини Бурсаћ са линије слободних бацања смањује на -9. Потом следи тројка Дилејнија за -6. Прве поене за Звезду у завршној четвртини постиже Човић са линије слободних бацања након три минута игре. Ристић везује 4 поена и враћа двоцифрену разлику свом тиму. Дилејни се не предаје, нови његови поени. До краја Звезда ипак успева да одбије напад екипе ФМП-а, да повећа разлику и меч рутински приведе крају. После 40 минута игре на семафору је стајало 80:65 у корист црвено-белих.

Црвена звезда мтс – Оџо 1 (7ск), Лазић, Давидовац 6, Фаје 9, Берон 9, Ненадић, Симанић 15, Човић 2 (16ас) , Добрић 11, Раданов 7, Риверс 6, Ристић 16 (10ск)

ФМП – Јеремић 15, Шешлија 4 (7ск), Бурсаћ 12, Ускоковић 4 (7ас), Поповић, Војиновић, Момиров, Ђорђевић 6, Пауновић 6, Павићевић, Фин 18, Томашевић