FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновије

Победа Звезде у Чачку

Борац – Црвена звезда 67:77 (23:17, 18:21, 15:22, 11:27)

Кошаркаши Црвене звезде гостовали су екипи чачанског Борца у петом колу Супер лиге Србије.

Играчи Борца су знатно концентрисаније ушли у меч и воде практично од самог његовог почетка. Током прве четвртине Звезда се углавном ослања на шут за три поена. Борац је у константном вођству, при крају прве четвртине при резултату 21:11 први пут долазе и до двоцифрене предности. Добра игра Борца и у другој четвртини, константно су у предности. Једино што је Звезда успела је да два пута дође до изједначења али је Борац тај напад одбио и прво полувреме решио у своју корист резултатом 31:38.

Након три минута игре у трећој четвртини Звезда тројком Лазића први пут на мечу долази у вођство. Узвраћа тројком Илија Ђоковић. Знатно ангажованија игра црвено-белих даје резултат и средином четвртине резултат је 56:50 за Звезду. Уследила је неповезана и растрзана игра оба тима и трећи период игре завршен је резултатом 60:56 у корист Звезде. Неефикасан почетак Звезде у последњој четвртини домаћини не успавају да искористе иако су неколико пута имали напад за изједначење или вођство. Агонију прекида Риверс тројком и одводи Звезду на +6 половином четврте четвртине. Два минута празног хода прекида Илија Ђоковић својом новом тројком, шестом по реду. Милан Томић тражи тајм аут. Минут одмора је уродио плодом и Црвена звезда рутинском игром у завршна три минута добија меч резултатом 77:67.

Борац – И. Ђоковић 22, Прља 4, Чарапић 9, Р. Ђоковић 8 ,Мајсторовић 9, Поповић, Гавриловић 5, Мариновић, Кочовић 8, Аликадић, Мићовић, Милетић 2

Црвена звезда мтс – Оџо 13, Лазић 18, Давидовац, Фаје 5 (10 ск), Риверс 18, Ненадић, Симанић 7, Кешељ, Човић 9 (8ас), Добрић 7, Раданов, Ристић