FeaturedVažne vestiВажноВатерполоЕвропска такмичењаНајновије

Пораз Звезде у Италији за крај Лиге шампиона

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у мечу последњег кола А групе Лиге шампиона од Про Река резултатом 21:6.

Италијани су оправдали улогу апсолутног фаворита и већ после првих осам минута повели са 5:1. Звезда је до полувремена успевала да одржи заостатак од четири гола, али су потом домаћи потпуно надиграли црвено-беле и тријумфовали са 21:6.

У нашем тиму се истакао Милош Максимовић са 3 постигнута гола. Кристијан Шулц је два пута затресао мрежу ривала, а Лука Перковић једном.

Црвена звезда је такмичење у А групи Лиге шампиона окончала на 8. месту на табели са 14 пораза, без освојеног бода.

ПРО РЕКО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 21:6 (5:1, 3:3, 7:2, 6:0)

Реко (Италија) – Судије: Аксел Бендер (Немачка), Андреас Моиралис (Грчка). Играч више: Про Реко 6(5), Црвена звезда 4(2). Петерци: Про Реко 5(5).

ПРО РЕКО: Темпести, Ди Фулвио 2, Мандић 3, Букић, Молина Риос 1, Велото 1, Добуд 1, Еченике, Фигари 1, Филиповић 3, Ивовић 4, Кејс 5, Бијач. Тренер: Ратко Рудић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Тодоровски, Танкосић, Максимовић 3, Милојевић, Перковић 1, Ковачевић, Битадзе, Љубеновић, Мартиновић, Поповић, Шулц 2, Тртовић, Мишовић. Тренер: Александар Филиповић.