Vaterpolisti Crvene zvezde poraženi su u meču poslednjeg kola A grupe Lige šampiona od Pro Reka rezultatom 21:6.

Italijani su opravdali ulogu apsolutnog favorita i već posle prvih osam minuta poveli sa 5:1. Zvezda je do poluvremena uspevala da održi zaostatak od četiri gola, ali su potom domaći potpuno nadigrali crveno-bele i trijumfovali sa 21:6.

U našem timu se istakao Miloš Maksimović sa 3 postignuta gola. Kristijan Šulc je dva puta zatresao mrežu rivala, a Luka Perković jednom.

Crvena zvezda je takmičenje u A grupi Lige šampiona okončala na 8. mestu na tabeli sa 14 poraza, bez osvojenog boda.

PRO REKO – CRVENA ZVEZDA 21:6 (5:1, 3:3, 7:2, 6:0)

Reko (Italija) – Sudije: Aksel Bender (Nemačka), Andreas Moiralis (Grčka). Igrač više: Pro Reko 6(5), Crvena zvezda 4(2). Peterci: Pro Reko 5(5).

PRO REKO: Tempesti, Di Fulvio 2, Mandić 3, Bukić, Molina Rios 1, Veloto 1, Dobud 1, Ečenike, Figari 1, Filipović 3, Ivović 4, Kejs 5, Bijač. Trener: Ratko Rudić.

CRVENA ZVEZDA: Todorovski, Tankosić, Maksimović 3, Milojević, Perković 1, Kovačević, Bitadze, Ljubenović, Martinović, Popović, Šulc 2, Trtović, Mišović. Trener: Aleksandar Filipović.