FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаФудбал

Омладинци рутински против БАСК-а

Омладинци Црвене звезде рутински су савладали БАСК резултатом 3:0, а стрелци за наше бисере били су Великић, Бурмаз и Новаковић.

Црвена звезда – БАСК 3:0 (2:0)

Гледалаца: 200. Судија: Милош Милановић. Стрелци: Великић у 4, Бурмаз у 44. и Новаковић у 67. минуту. Жути картон: Савић (Црвена звезда).

Црвена звезда: Гордић, Милисављевић (од 80. Кукољ), Стајић, Савић, Одада (од 72. Ајдиновић), Ераковић (од 72. Миликић), Великић (од 58. Јочић), Стојановић, Купусовић, Новаковић (од 72. Дедијер), Бурмаз.

БАСК: Симић (од 46. Милошевић, Бојовић, Коцић, Игрутиновић, Жујовић, Кнежевић, Милисављевић, Ненадић, Ђурић, Рајковић (од 81. Гороња), Ђелаш (од 64. Ненадовић).

Предност црвено-белима је донео Великић већ у четвртом минуту. Хитри офанзивац је одлично избегао офсајд замку и одлично додавање Стојановића у простор са око 12 метара проследио у мрежу.

Звездини јуниори су прво полувреме завршили исто како су и почели утакмицу. Дугу лопту Ераковића пред голом гостију сјајно је примирио Бурмаз и из другог покушаја удвостручио предност.

Све наде БАСК-а потопио је Новаковић који је након проигравања Одаде већ на првом кораку пставио чувара иза себе и искоса, са десне стране, послао неодбрањив ударац иза леђа Симића.

Црвено-бели су победом у градском дуелу стигли до 20. славља у 28 сусрета, па два кола пре краја такмичења заузимају треће место уз 63 освојена бода.