FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Црвена звезда перфектним скором до плеј-офа

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили Борац 86:58 у последњој утакмици групе А Суперлиге. Пред 800 гледалаца најефикаснији Ристић са 16, Риверс и Берон са по 14 убачених поена. Први меч полуфинала против Меге у недељу од 19 часова у дворани „Александар Николић“.

Кошаркаши Црвене звезде мтс без пораза су окончали такмичење у групи А Суперлиге Србије, пошто су у последњем мечу групе у дворани „Александар Николић“ савладали екипу чачанског Борца резултатом 86:58 (20:20, 17:17, 21:11, 28:10).

Пред 800 гледалаца најефикаснији код црвено-белих били су Ристић са 16 поена и 9 ухваћених лопти, Берон и Риверс са по 14 убачених поена.

Меч је са клупе водио први помоћник Милана Томића, Андрија Гавриловић, пошто је први тренер црвено-белих због јаке прехладе и болести био спречен да седи на клупи у среду увече.

Меч без икаквог такмичарског значаја донео је након одличног старта Црвене звезде и вођства 10:0 и 16:4, изједначену кошарку у којој су гости максимално растерећени императива резултата одиграли добру другу деоницу и чак повели 31:25.

Међутим, након великог одмора (прво полувреме завршено резултатом 37:37) црвено-бели су додали гас и серијом поена Билија Берона стигли до предности од 7-8 поена (53:45 у 29.минуту) и ту предност су повисили на поново двоцифрених +10 до краја деонице 58:48. У последњој деоници црвено-бели су одиграли изузетно ангажовану И снажну одбрану и увећавали резултат из минута у минут са конаћних +28.

Утакмица у дворани „Александар Николић“ остаће упамћена и по томе што је 100. меч у дресу Црвене звезде мтс одиграо Бориша Симанић.

КК Црвена звезда мтс: Раданов, Човић 3 (5ас), Давидовац 5, Ненадић 2, Лазић 6, Фаје 5 (8ск), Берон 14, Добрић 10, Ристић 16 (9ск), Симанић 9 (5ск), Риверс 14 (4ас), Оџо 2.

КК Црвене звезде мтс на старту полуфинала Суперлиге дочекаће у недељу екипу Меге у дворани „Александар Николић“ а утакмица се игра од 19 часова.