FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеОбавештења

Пораз Звезде у првом мечу финала плеј-офа

Ватерполисти Црвене звезде доживели су пораз од Шапца резултатом 8:5 у првом мечу финала плеј-офа Суперлиге Србије.

Црвено-бели су боље почели, средином друге четвртине водили 2:0. Тек на крају тог дела Вучинић је смањио на 2:1. Исти играч је подле одмора изједначио. Шулц је вратио предност Звезди, али се тада разиграо Шабац. Марковић, Васовић и Тохољ два пута су постигли голове за вођство домаћих од 6:3. У последњој четвртини Шабац је мирном игром сачувао предност.

Шабац има предност у финалу које се игра на две победе. Други сусрет је у Београду у суботу, а евентуални трећи наредне среде у Шапцу.

Шабац – Црвена звезда 8:5 (0:1, 1:1, 5:1, 2:2)

Шабац – Градски базен. Судије: Путниковић и Виријевић. Искључења: Шабац 11, Црвена звезда 10

ШАБАЦ: Пијетловић, Ераковић, Марковић 2, Репановић, Тохољ 2, Велкић, Рогач, Лукић, Јанковић 1, Вучинић 2, Боловић, Васовић 1, Вујадиновић, Петровски. Тренер Мировић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић, Максимовић 1, Бурсаћ, Перковић, Васић, Битадзе, Жежељ, Илић 1, Поповић 2, Шулц 1, Радовић, Тодоровски, Милојевић. Тренер Филиповић.