Odlične vesti stižu iz Minska i to ovoga puta sa sambo strunjače na kojoj je naš Dmitri Gerasimenko (do 90 kg) osvojio bronzano odličje.

Od Gerasimenka su se s pravom očekivao odličan rezultat. Srpski reprezentativac osvajač je brojnih medalja sa Svetskih kupova i Svetskih prvenstava i medalja sa Evropskih igara samo je još jedna potvrda kvaliteta. Gerasimenko je odlično odradio prvi meč protiv Francuza Žordana Valentina 6:0. Za ulazak u finale izgubio je u odličnom meču na žalost izgubio je od Belorusa Andreja Kazusjonka 3:0. U duelu za medalju nije bilo dileme, Gerasimenko je bio bolji od Ukrajinca Dmitra Stetsenka 8:0.

Veoma sam srećan zbog rezultata uzimajući u obzir da mi je ovo poslednje takmičenje u profesionalnoj karijeri u sambou i drago mi je što je došlo uz medalju. Sada planiram da se fokusiram više na karijeru trenera u džudou i sambou. Zadovoljan sam jer sam ovo poglavlje života zatvorio medaljom – rekao je za sajt DŽK Crvena zvezda Dmitri Gerasimenko.