U 7. kolu Prve Lige Srbije, Grafičar je na domaćem terenu savladao ekipu Novog Pazara sa 1-0.

Strelci za Grafičar: Vidić u 68. minutu.

Stadion Rajko Mitić – jug veštačka trava.

Gledalaca: 500.

Grafičar je počeo utakmicu u sledećem sastavu: Savić – Konatar, Marjanović, Vukadin (od 45. Santrač), Dabić – Stojić, Fićović, Marong(od 85. Kukuličić), Gavrić (od 75. Panović), Stanojev – Vidić.

Klupa: Stanojević, , Santrač, S. Nikolić, Ugrica, Mladenović, Panović, Kukuličić.

Novo kolo Prve Lige Srbije nam je donelo duel naše filijale sa bivšim učesnikom najjačeg ranga srpskog fudbala ekipom Novog Pazara. Za Novi Pazar je nastupao i dobro poznato ime Enver Alivodić.

Prvo poluvreme nije bilo preterano zanimljivo. Grafičar je na početku imao šansu preko Osmana Maronga, ali brzonogi Gambijac nije uspeo da savlada golmana gostiju. U 45. minutu je bila prinuđena izmena u našem timu zbog povrede Vukadina kojeg je zamenio Santrač.

Drugo poluvreme je bilo nešto sadržajnije. U 48. minutu druga šansa na utakmici za Grafičar. Stanojev je napravio odličan slalom kroz odbranu Novog Pazara, ali završnica još jednom slaba.

U 58. minutu smo videli prvu ozbiljniju šansu gostiju. Fićović je pogrešio u dodavanju, pa su gosti umalo došli do vođstva. Šest minuta kasnije Grafičar uzvraća. Odlična kombinacija po desnoj strani, Dabić je odlično centrirao, a Vidić nedovoljno dobro šutira glavom.

U 68. minutu se desila slična akcija po desnoj strani, i opet odličan centaršut, danas veoma dobrog Dabića, i Vidić mnogo bolje reaguje nego u prethodnoj šansi, i zakucava loptu glavom u mrežu Novog Pazara za zasluženo vođstvo od 1-0.

Gosti nisu uspevali da nametnu svoju igru, i do kraja utakmice su bili skoro bezopasni. S druge strane, naša filijala je mogla i da duplira vođstvo, ali Stanojev i Marong ponovo nisu iskoristili svoje šanse. Njih dvojica moraju posebnu pažnju da posvete na poboljšanju realizacije.

Sledeće kolo je već za nekoliko dana, kada u nedelju 8. septembra Grafičar ide na megdan Zemunu.