U 8. kolu Prve Lige Srbije, Grafičar je poražen minimalnim rezultatom 1-0 od ekipe Zemuna, koju sa klupe ove sezone vodi Zvezdin bivši trener Ratko Dostanić. Na pozajmici u Zemunu igra naš Nenad Adžibaba.

Gradski stadion Zemun

Gledalaca: 300.

Sastav Grafičara: Savić – Konatar, Marjanović, Mrkela, Dabić – Stojić, Fićović (od 60. Santrač), Marong, Gavrić, Stanojev (od 83. Panović) – Vidić (od 69. Kukuličić).

Klupa: Stanojević, , Santrač, S. Nikolić, Ugrica, Mladenović, Panović, Kukuličić.

Prvo poluvreme je bilo poprilično tvrdo i nije viđeno puno fudbala. Domaća ekipa je imala inicijativu u prvih desetak minuta, jedan pokušaj glavom iz neposredne blizine, ali je Grafičar taj koji je napravio prvu ozbiljnu šansu. Posle dobre akcije po desnoj strani, Fićović je prihvatio loptu u šesnaestercu, ali je neprecizno šutirao pored gola.

Tek u finišu prvog poluvremena je ekipa Zemuna počela ozbiljno da preti. Prvo je u 41. minutu Zemun imao šansu nakon dobre akcije po levoj strani, a samo dva minuta kasnije su i poveli sa 1-0. Jedan igrač Zemuna je šutirao po zemlji, a golman Grafičara Savić nije uspeo da uhvati loptu koja se odbila do napadača Pčelara, kojem nije bilo teško da iz blizine zatrese mrežu.

U nastavku utakmice Grafičar je imao veći posed lopte i inicijativu u pokušaju da se dođe do izjednačenja, ali je Zemun zapretio u 56. minutu. Marjanović je izbacio loptu sa gol linije. Samo minut kasnije stopostotna šansa za Grafičar. Gavrić je sjajno proigrao Vidića koji se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je katastrofalno šutirao preko gola.

Osim još par nedovoljno dobrih pokušaja Maronga i odugovlačenja gostiju, nije se desilo ništa značajnije. Grafičar je zaslužio taj jedan gol, ali i dalje je prisutan taj problem realizacije.

Naredni protivnik Grafičara za sedam dana će biti ekipa Radničkog iz Pirota.