FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаФудбал

Маестрална партија Гаврића за нову победу Графичара

У 11. колу Прве Лиге Србије, развојни тим Црвене звезде је  савладао ФК Динамо са 4-2. Утакмицу је обележио фудбалер Графичара Жељко Гаврић постигавши три поготка.

Стрелци за Графичар: Гаврић 3 гола и један Станојев.

Стадион Рајко Митић – југ вештачка трава

Гледалаца: 1000.

Састав Графичара: Савић (Станојевић) – Конатар, Марјановић, Ераковић, Младеновић – Стојић, Сантрач, Маронг (Фићовић), Гаврић, Кукуличић (Станојев) – Видић.

Почели су млади момци Графичара несигурно овај сусрет. Голман Савић је приликом рутинског испуцавања лопте направио велику грешку, изгубио лопту, па скривио пенал. Капитен гостију је довео свој тим у предност.

Одмах након тога је Гаврић решио да узме ствар у своје руке. Прво је рутински након центаршута Кукуличића донео изједначење, а у наредном минуту страховитим соло продором довео Графичар до вођства.

У другом полувремену мотивисани Станојев, који је заменио Кукуличића је повећао вођство на 3-1 прелепим голом са ивице казненог простора у малу мрежу.

Да Савић није имао свој дан видели смо убрзо након тога када је скривио још један пенал и притом зарадио други жути, односно црвени картон. Заменио га је млади Станојевић али био је немоћан приликом шута капитена гостију који постиже још један гол.

Међутим, Гаврић не допушта гостима ни да помисле да могу до бода. Прво је фаулиран након сјајног продора, а затим је постигао феноменалан гол из прекида и тиме поставио коначних 4-2.

Показао је Гаврић још једном мајсторском партијом да заслужује место у Звезди и тешко ће бити Милоју и остатку стручног штаба да нашег највећег талента од зиме не пребаце у први тим.

У наредном колу екипа Графичара гостује Бачкој.