FeaturedVažne vestiВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Сплићани пали на Дорћолу

У оквиру 4. кола регионалне А1 лиге ватерполисти Црвене звезде остварили су прву овосезонску победу. На базену Спортског центра „Милан Гале Мушкатировић“ пулени тренера Игора Милановић савладали су сплитски Морнар Бродоспас.

БВК Црвена звезда : Морнар Бродоспас Сплит 14:7 (3:1, 3:1, 3:3, 5:2)

Готово пуна четири минута играло се на дорћолском базену без погодака када је играч гостију Дује Акрап искључен, а свега пет секунди касније Марко Радовић је искористио играча више и лопту сместио у мрежу голмана Луке Подруга за 1:0.

Само минут касније ударцем из игре Вељко Танкосић је поново погодио мрежу Сплићана за предност од 2:0.

До краја првог периода игре прво су гости преко Марина Бана смањили резултат, да би два минута пре одласка на први одмор својим другим поготком Марко Радовић поставио коначни резултат прве четвртине 3:1.

У наставку игре на крилима изванредног Кристијана Шулца црвено-бели постижу три узастопна поготка и стижу до већ тада недостижних 6:1. До одласка на полувреме гости су преко Карла Крековића само успели да смање резултат на 6:2.

Почетком другог полувремена гости преко Марина Бана успевају да приђу на три гола заостатка, али су наши ватерполисти одговорили са два брза гола преко Ивана Гусарова и Жарка Васина чиме су поново стигли до опипљивије предности – 8:3. Игра у серијама је настављена и у финишу треће четвртине када гости преко Марина Бана и Фердинанда Јосипа Бушелића постижу два нова поготка, али је ипак Вељко Танкосић успео новим поготком да обезбеди мирнији улаз у последњу деоницу сусрета – 9:5.

Питање победника дефинитивно је било решено након 45 секунди игре у четвртом периоду када су Вељко Танкосић и Марко Радовић повисили на недостижних 11:5. До краја меча у игри гол за гол наши ватерполисти су рутински одржавали предност и заслужено стигли до прве овосезонске победе у регионалном такмичењу.

БВК Црвена звезда : Морнар Бродоспас Сплит 14:7
Базен: СЦ „Милан Гале Мушкатировић“
Судије: Влахо Радичевић (Хрватска); Ненад Голијанин (Србија)
БВК Црвена звезда: В. Мишовић, В. Танкосић 3, П. Касум, В. Милојевић, Ж. Васин 1, С. Илић, К. Шулц 3, М. Јанковић, Н. Рађен, М. Вукичевић, И. Гусаров 2, М. Радовић 4, В. Иванов, В. Мартиновић 1. Тренер: Игор Милановић
Морнар БС Сплит: Л. Подруг, Р. Акрап, К. Крековић, Г. Соље, С. Ћалић, Д. Акрап, Д. Буздовачић, Б. Павловић, Ф. Ј. Бушелић 1, Ј. Јерковић 2, И. Кроло, М. Бан 3, Р. Павић, И. Роко. Тренер: Данијел Бурић

У наредном 5. колу наши ватерполисти гостују у Будви истоименој екипи. Меч је на програму 23. октобра.

(фото: БВК Црвена звезда)