FeaturedVažne vestiВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Црвено-беле „Вучице“ у новинарским канџама #7

Седмо коло Супер лиге Србије у фудбалу за жене донео је дуел црвено-белих „Вучица“ и новог суперлигаша, екипе Земуна. Сви који су одлучили да пријатно недељно послеподне проведу на трибини терена са вештачком травом стадиона „Рајко Митић“ могли су да уживају у изванредном фудбалу. Обе екипе су играле нападачки, а као резултат тога виђено је десет погодака од којих чак три спадају у категорију „за ТВ шпице“. Наше играчице, предвођене тренером Славишом Чулом тријумфовале су резултатом 7:3 и показале да се добре партије тек могу очекивати…

– ПЕТРОВИЋ Јована #12
Коначно је у популарна „Џаја“ дочекала дебитантски наступ у актуелној сезони. Сасвим је јасно да у конкуренцији Саре Цетиње, која у овом моменту сигурно спада у три најбоље српске голманке, и нема много прилике да стане на наш гол, али својим радом и талентом заслужила је шансу. У дуелу против Горњоварошанки, јесте три пута савладана, али ни код једног поготка није могла ништа да учини. Први гол Земунки је био ремек дело Лане Чолић, други је дошао из сасвим оправдано досуђеног једанаестерца, док трећи иде на душу комплетној екипи која је лоше одреаговала на контранапад гошћи, али се мора истаћи и лоша комуникација у моменту када је напустила гол линију. У осталим ситуацијама током читавог сусрета Јована је поверене задатке обавила на више него задовољавајућем нивоу. Показала је да стручни штаб предвођен тренером Славишом Чулом може у потпуности да има поверења у ову младу голманку. (Оцена: 7);

– ШЋЕПАНОВИЋ Ана #3:
Још једна задовољавајућа партија нашег десног бека. Можда и једина грешка виђења је код трећег поготка Земунки, али је грешка учињена само у томе што је противничка играчица баш на њеном делу терена остала сама и рутински постигла погодак. Од доласка Нели Мбапе, Ана мање учествује у фази напада, али би баш квалитет и снага Звездине Камерунке могли да буду фактор који би јој омогућио да своје брзинске способности искаже и у офанзивном делу терена. И овај сусрет је показао да Ани борбеност и пожртвовање никада не недостају и већ након ових неколико мечева јасно је да је Ана постала први избор наше екипе на позицији десног бека. Из игре је изашла у 82. минуту сусрета. (Оцена: 7,5);

– ТРИШИЋ Андријана #4:
И на овом сусрету Њања је показала да спада у ред оних играчица за које нема тајни у дружењу са „бубамаром“. Почетком сезоне, неким неразумним одлукама, покривала је позицију десног бека и било је јасно да због тога трпи и она сама, али и целокупна екипа. Повратком у везни ред коначно је добила прилику да искаже сву своју креативност, па самим тим сада много више учествује у креирању како нападачких акција, али и „кварењу“ противничке игре. Из меча у меч све је уочљивија комплементарност ње и Санде Малешевић у везном реду „Вучица“. Игру је напустила у 52. минуту. (Оцена: 8);

– МОГОЛОЛА Ређина #5:
И поред чињенице да је против Земунки пружила можда и најлошију партију од доласка у црвено-бели табор, наша Јужноафриканка је коректно обавила већину задатака. Било је ту пар испадања из игре и грешака које на срећу гошће нису умеле у потпуности да казне, а велику грешку Ђина је направила у 55. минуту када је непотребно скривила једанаестерац који су нешто касније гостујуће играчице искористиле. Све у свему Ђина може и мора боље, јер нас је на то навикла, али исто тако морамо имати на уму да се свакоме догоди слабији дан. (Оцена: 6,5);

– МИЛАДИНОВИЋ Јована #6:
Нова, али и сасвим очекивана врло добра партија популарне „Хајди“. А шта друго и очекивати од девојке која спада у ред играчица са највише наступа у црвено-белом дресу. За разлику од неких претходних мечева, у дуелу са Земункама морала је нешто више да помаже и саиграчици у последњој линији која евидентно није имала свој дан, па се самим тим и више трошила. Чињеница да је наша екипа примила три поготка није могла да поквари општи утисак о њеној игри. (Оцена: 7,5);

– КРСТИЋ Анђела #7:
Више пута када смо коментарисали наступе ове девојке, помињали смо да за највише домете популарном „Крлету“ недостаје само брзина. Међутим, тај мањи недостатак она компензује борбеношћу, чврстином у дуелима, али и префињеном техником. Није ни чудо што је гледајући је један инострани менаџер изјавио да Анђела Крстић спада у ред најбољих Звездиних играчица. Иако физички није рођена за бековску позицију, из меча у меч Звездина одбрана на левој бочној позицији добија на чврстини. Поред тога, мора се истаћи и њени редовни излети у офанзивну фазу игре где одлично сарађује са Јованом Стојановић и често заједно праве вишак и пробијају противничку одбрану. Током сусрета са Земуном много је била агилнија током других 45 минута. (Оцена: 7,5);

– ТЕНКОВ Мирела #9:
Евидентно је било током претходних утакмица да се најбољи стрелац у историји нашег клуба налази у голгетерској кризи. Овога пута све „коцкице су се сложиле“ и могли смо да уживамо у наступу ове девојке која је одличну игру крунисала са чак пет постигнутих погодака па ће њено умеће земунска голманка Андреа Шипетић дуго памтити. Након овакве представе нашег голгетера тешко је било шта рећи. Довољно је само напоменути да је ово најприближније идеалној игри коју један центарфор може да пружи. Можда по први пут од када је наш портал покренуо овај вид оцењивања нисмо имали никакву дилему када је у питању проглашење играчице утакмице. (Оцена: 9,5);

– СТОЈАНОВИЋ Јована #11:
Након нешто успоренијег првог полувремена, популарна „Жига“ је у наставку игре показала сав свој раскошни таленат. Шпартала је по левој страни Звездиног напада, учествовала у креирању игре, али и стизала да помогне Анђели Крстић у дефанзивним задацима. Права фудбалска мајсторија виђена је пет минута пре краја сусрета. Опробала је Јована ударац са дистанце, али је гол спречила пречка. На срећу поново се лопта од оквира гола одбила до ње, овога пута боље је нацентрирала и Андреа Шипетић је могла само да погледом испрати лет лопте у мрежу. Гол за ТВ шпице. Мора се напоменути да је посебно у другом периоду игре Јована Стојановић често трпела прљаве ударце противничких играчица, а посебно је у томе предњачила капитенка Земунки Лана Чолић. Такво понашање Јована није могла да издржи па је након низа претрпљених удараца са леђа, које судија Јелена Међедовић није сакционисала, због приговора зарадила јавну опомену. (Оцена: 8,5);

– МБАПЕ Нели #13:
Звездина Камерунка победоносним поготком против Слоге на Ади Циганлији дебитовала је у црвено-белом дресу. Овога пута од старта је заузела позицију на десном крилу и још једном уверила све на трибинама да представља велико појачање у екипи тренера Славише Чуле. У дебитантском наступу показала је да се одлично сналази када има празан простор испред себе, а овога пута доказала се и као дриблер када напада постављену одбрану противника. Брзо се Нели прилагодила на захтеве нашег клуба, али је исто тако јасно да тек након зимских припрема од ње можемо очекивати најбоље партије. (Оцена: 8,5);

– АРАНЂЕЛОВИЋ Јована #14:
Од момента када игра на својој позицији, иза најистуренијег нападача, Јована Аранђеловић не може, а да не прикаже задовољавајућу игру. И овога пута дејствовала је на свим нападачким позицијама и представљала главну спону између везног реда и Миреле Тенков у шпицу напада. Лопта у њеним ногама одмах је брига за противничког голмана јер или следи „бомба“ са дистанце, или луцидна асистенција. Током дуела са Горњоварошанкама, у 47. минуту меча распалила је по лопти са двадесетак метара, а она се од пречке одбила у мрежу. Андреа Шипетић је парадом само улепшала погодак. Игру је напустила у 77. минуту. (Оцена: 8);

– МАЛЕШЕВИЋ Санда #17:
Тешко је било шта рећи о игри девојке која никада не може да одигра лоше. Овога пута, са трибина се чинило да је Санда сусрет одиграла у енергетском смислу, на нешто нижем нивоу, али поново је приказана велика борбеност и воља која јој никада не недостаје. Општи је утисак да се у креирању Звездиних акција све боље слаже са Андријаном Тришић, па самим тим противник више не може „затварањем“ Санде Малешевић да онемогући црвено-белог плејмејкера у креативним задацима. У 47. минуту стигла је и да асистира Јовани Аранђеловић код гола. (Оцена: 8);

– САВАНОВИЋ Александра #8:
Због лакше повреде Сашка је меч започела са клупе, а у игру је ушла у 52. минуту заменивши Андријану Тришић. Њеним уласком екипа је само добила на додатној борбености, јер борбеност је одлика игре старије од сестара Савановић. Учествовала је у већини Звездиних нападачких акција током другог полувремена и свакако је заслужна за црвено-белу голеаду. Мора се истаћи да се ипак чинило да услед здравствених разлога Сашка није била на максималном нивоу, али исто тако добро се зна да ће већ у наредном сусрету бити „нашпамована“ на максимум. (Оцена: 7,5);

– БУРКЕРТ Теодора #15:
После дужег одстуства због повреде Теодора се поново нашла на терену у црвено-белом дресу. У игру је ушла у 82. минуту заменивши Ану Шћепановић. Тих пар минута било је довољно да покаже колико јој је терен недостајао, јер је за кратко време пар пута покушала да пробије одбрану гошћи по десној страни терена. Мора се истаћи да и поред чињенице да је њена природна позиција десно крило, Теодора може са доста успеха да одигра и на десном беку што ипак даје већу ширину у спректру њене игре. Све то је сасвим јасно уколико се зна да је Теодора играла и најеитније европско такмичење и да има доста искуства које стручни штаб мора да искористи. (Оцена: 7,5);

– САВАНОВИЋ Сара #18:
Игре по принципу топло-хладно, као и долазак Нели Мбапе, довели су до тога да Сара изгуби позицију у стартних једанаест ЖФК Црвена звезда. Овога пута у игру је ушла у 77. минуту заменивши Јовану Аранђеловић. За то време није се посебно истакла, а добронамерно морамо истаћи да ће главни задатак стручног штаба, када је ова девојка у питању, бити рад на враћању самопоуздања, јер још од припремног периода Сара лута са формор и не може своју игру да устали. (Оцена: 7)

– Играч утакмице:
Као што је већ речено, када једна играчица успе да у 90 минута пет пута упише своје име у листу стрелаца, о играчици утакмице не може бити полемике. Због свега тога, МВП 7. кола Супер лиге Србије у фудбалу за жене је: