FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Црвено-беле после продужетка до друге победе

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк након продужетка у „Баскет Ситију“ савладале екипу Краљева у 3. колу Прве женске лиге Србије, 92-91 (81-81; 17-18, 15-18, 29-26, 20-18, 11-10) и оствариле другу победу.

Велика, исцрпљујућа борба, неизвесно до самог краја, Звезда се два пута враћала у игру током меча и на крају заслужено освојила нове бодове. За 10 дана Звезда и Краљево су два пута одмерили снаге и обе екипе су одбраниле свој терен.

Изједначена прва четвртина коју су обележиле две серије на обе стране. Црвена звезда је серијом 6-1 отворила утакмицу, Краљево узвратило 7-0, а до финиша су се екипе смењивале у вођству у игри кош за кош. Шест промена предности, последњу је „донела“ Ристићева тројком за Краљево, која је значила и вођство након првих 10 минута, 17-19.

Краљево је наставило у истом ритму и у другој четвртини и продужило серију са још 10 везаних поена до 13-0, када је Драган Вуковић затражио тајм-аут при резултату 17-29, уједно и максимална предност за госте. Црвено-беле су прекинуле серију противника са линије пенала, а тек након 5 минута прве поене за Звезду из игре постигла је Милица Бојовић. затим је додала 2+1, придружила јој се и Сања Мандић за серију 8-0 и минус од три поена 3 минута пре краја полувремена, (28-31). Шакила Хил је успела да одбије налет Црвене звезде и осигура предност свом тиму на крају полувремена, 32-37.

Трећа четвртина је била веома ефикасна, чак 55 поена, а припала је црвено-белима. Тандем Мандић&Бојовић је сјајно функционисао, Милица Бојовић је наставила са сјајним партијама и била непремостива препрека за противника. Пет поена Милице Бојовић, уз две асистенције Сање Мандић, и Звезда је потпуно истопила предност гошћи, али су узвратиле Драгана Гобељић и Шакила Хил са две тројке, (41-48). Краљево је одржавало вођство од пет разлике до финиша када су Нађа Недељков (тројка) и Ивана Катанић (2+1) креирале серију 6-0 за преокрет и прво Звездино вођство од прве деонице, (59-58). Гобељић је узвратила тројку, Маша Јанковић изједначила, а Живановић донела 61-63 Краљеву пред последњих 10 минута.

Последњи квартал је донео доста узбуђења. Краљево је серијом 12-2 дошло до девет поена предности (68-77), али Маша Јанковић сам шест поена у серији 8-0 вратила Звезду у игру. Гобељић и Хил су покушале да преломе у корист своје екипе, али Милица Бојовић, а затим и Милина Мишељић тројком из корнера доносе 81-81, 55 секунди до краја. Грешке на обе стране у последњем минуту, који није донео победника, па се отиђло у продужетак, 81-81- Звезда је имала напад за победу, али није успела да га искористи.

И продужетак је Краљево отворила поенима Хокинс и Рачић, али Милина Мишељић је са седам поена анулирала предност противника, а на сјајну асистенцију Сање Мандић, Милица Бојовић сигурна под кошем за 90-89. Имале су гошће доста времена, али нису се нашле, Рачић је промашила за три, Милица Бојовић уз дефанзивни скок изборила и фаул на две секунде до краја. Искористила је оба пенала, а након тајм-аута, Ивана Катанић фаулирала Рачићеву, која је била сигурна оба пута за коначан резултата 92-91.

Најефикаснија Милица Бојовић са 26 поена (9ск), најбољи стрелац Црвене звезде у новој сезони је веома близу 100 поена (95). Маша Јанковић је убацила 21, Милина Мишељић 15, а Сања Мандић 12, уз 14 асистенција, за дабл-дабл остварење.

Звезда у среду дочекује КЖК Партизан 1953 у 4. колу лиге, а за наредног викенда путу у Зрењанин на дуел са Пролетером 023 у Кристалној дворани.

КЖК Црвена звезда: Чубра, Мишељић 15 (5ск), Деурић, Ђокић (2ас), Вуловић, Недељков 5, Катанић 11 (5ск 4ас 2укл), Чорто 2, Бојовић 26 (9ск 2блк), Мандић 12 (14ас 2укл), Јанковић 21 (5ск 3укл). Тренер: Драган Вуковић.

The post Црвено-беле после продужетка до друге победе appeared first on СД Црвена звезда.