ВажноНајновијеРукомет

Рукометашице сигурне у Пожаревцу

Добар старт сезоне и наставак победничког низа рукометашице Црвене звезде потврдиле су новим успехом у Пожаревцу, у оквиру 5. кола Прве женске лиге групе Центар – 30:26 (18:12).

Изабранице Весне Бојковић полако „хватају“ ритам а потврда сваке форме су победе. Црвена звезда је у Браничевском округу остварила четврти узастопни тријумф, укључујући и Куп утакмице, и употпунила победом успешна издања црвено-беле породице овог викенда. А управо је за десетак дана на програму нови дуел између Пожаревца и Црвене звезде у четвртфиналу Купа Србије групе Центар (Београд), овога пута на Бањици.

Звезда је имала почетну предност, домаћа екипа успевала да одржи прикључак и егал резултат до 12. минута када је уследила серија црвено-белих 5:0 за 6:11, вођство које до краја меча није испуштала екипа Весне Бојковић. До краја полувремена Звезда је у мини серијама тресла мрежу домаћина, голом Иве Јовановић стигла до +6, разлика коју је потврдила Лара Кунчер на истеку првих пола сата, 12:18.

У другом полувремену Црвена звезда је стигла до максималне предности, 8 голова разлике у три наврата од 34. до 38. минута. Пожаревац је успео да преполови минус и у 48. минуту дође до 22:25, али су уследила два гола капитена Јоване Ристић, која је одбила налет домаћина. Четврту узастопну победу црвено-белих су потврдиле Тамара Ђурковић и новим голом Јована Ристић, а Пожаревац преко Дрпе и Гудиаби поставио коначних 26:30.

Играч утакмице капитен Јована Ристић је најефикаснији појединац са 9 голова, пратиле су је Хелена Инђић са 5 и Маша Ердељановић са 4 гола, колико је постигла и Лара Кунчер.

У наредном колу Звезда дочекује Раднички из Обреновца, затим следи дуел против Пожаревца у Купу, а након тога и пут у Ваљево.

5. коло, Прва женска лига Центар

Пожаревац – Црвена звезда 26:30 (12:18)

Пожаревац, хала: КСЦ „Пожаревац“. Гледалаца: 50. Судије: Софија Петровић и Лана Зрнић (Београд). Искључења: Пожаревац 8, Црвена звезда 4 минута. Искључења: Црвена звезда 1. Седмерци: Пожаревац 4(3), Црвена звезда 4(4).

ПОЖАРЕВАЦ: Благојевић, Гудиаби 6(1), Марковић, Пантелинац 1, Катић, Чуповић 6, Радојчић, Динић, Јевтић, Максимовић 7, Вујчић 1, Дрпа 5(2), Тасић, Јовановић, Стевић. Тренер: Аргир Боров

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Јовановић 2, С.Илић, Момчиловић, Ристић 9(3), Ђуришић, Ђурковић 2, Ћорић 1(1), Грбић, Инђић 5, Ковач, Јелић, Ердељановић 4, Вељковић 1, Кунчер 4, Лончар 2. Тренер: Весна Бојковић

The post Рукометашице сигурне у Пожаревцу appeared first on СД Црвена звезда.