FeaturedVažne vestiВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеОбавештењаРегионална лига

Монтана боља од Црвене звезде у 5. колу WABA лиге

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк поражене су у Бугарској, од екипе Монтане 2003 у оквиру 5. кола WABA лиге 82-71 (19-17, 28-13, 19-13, 16-28).

Четврти везани пораз у регионалном такмичењу шампиона Србије. И поред изједначене прве четвртине, Монтана је у другом периоду стекла велику предност серијом , коју је потврдила у трећој четвртини, а црвено-беле су успеле да избегну висок пораз у финишу.

Звезда добро отворила утакмицу, имала и шест поена предности (4-10), вођство до самог финиша, али је екипа Монтане преко Радостине Димитрове и добрим процентом шута са дистнце стигла до 19-17 на крају првих 10 минута.

На старту друге деонице играло се кош за кош, а онда је уследио несхватљив пад у игри Црвене звезде и серија Монтане 16-0 која у потпуности преломила утакмицу (41-23), и од тад је домаћа екипа имала контролу над утакмицом и увела је у свој ритам. Звезда пуна четири минута без коша, без решења у нападу што је донело само девет поена у другој четвртини и минус од 17 поена на полувремену, 47-30.

Екипа Монтане је и на старту треће деонице имала велику серију (10-0) и стигла до максималних плус 27 (57-30), што је Звезда прекинула тек средином четвртине са шест везаних поена, али на крају трећег периода имала и даље велики заостатак, минус од 23 разлике, 66-43.

У последњих десет минута Монтана је стигла у два наврата до максималне предности од 27 поена разлике, али су црвено-беле успеле да спрече висок пораз и у финишу преполове разлику домаће екипе до коначних 82-71.

Најефикаснија је била Милица Бојовић са 18 поена, пратиле су је Ивана Катанић са 17 и Маша Јанковић са 11 поена.

У суботу Црвену звезду очекује дуел против Радничког из Крагујевца, а затим и меч против екипе Цеља пред репрезентативну паузу.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Чубра 2 (2ск), Мишељић 3 (2ск), Деурић 7 (2ск), Ђокић (4ас), Вуловић 4 (7ск 2блк), Недељков 3 (4ас), Катанић 17 (5ск 6ас 3укл), Чорто, Бојовић 18 (3ск 3укл), Тешић, Мандић 6 (2ск 4ас), Јанковић 11 (5ск 1блк). Тренер: Драган Вуковић

The post Монтана боља од Црвене звезде у 5. колу WABA лиге appeared first on СД Црвена звезда.