Važno Najnovije Rukomet

Crvena zvezda – Rudar 23:24 (11:13)

Rukometaši Crvene zvezde poraženi su u 7. kolu ARKUS lige u „Šumicama“ od Rudara iz Kostolca 23:24 (11:13).

Kao i u većini mečeva tokom sezone crveno-beli su platili danak lošoj igri u prvom poluvremenu, pa su u drugom delu igre pokušavali da naprave preokret i stignu minus. I pored odlične odbrane i odbrana i Gemaljevića i Jelića na golu u poslednjih pet minuta, nisu uspeli ovog puta. Ostalo je malo vremena, i šut za remi sa devet metara, ali daleko od gola igrača utakmice, Miloša Vukovića.

Gol za gol na početku utakmice sve do 11. minuta kada je pogodio Ivan Horvat za 8:7, a onda pad u igri crveno-belih, serija 5:0 gostiju i povreda Miljana Erića prilikom jednog duela u odbrani, (8:12). Zvezda nije uspela da iskoristi nekoliko zicera, Gemaljević odbranio šta je mogao, a Lazić i Utvić smanjili na 11:13 za kraj prvog poluvremena.

Rudar je stigao do maksimalnih četiri gola razlike, prednost koju je održavao do samog finiša, Zvezda grešila u napadu, „razbranila“ Vukovića, pa se činilo da ćemo izbeći neizvesnu završnicu. Ipak, velika upornost i želja da se stgine barem do izjednačenja doveli su do odlične odbrane, pretnje za pasivan napad i kada su dolazili do šuta igrači Rudara, Jelić i Gemaljević su bili nepremostiva prepreka, i za najboljeg strelca ARKUS lige Nedeljkovića. U 56. minutu je stajalo 20:24 na semaforu upravo nakon gola Nedeljkovića, ali su Rajičević i Lazić smanjili na 23:24. Rudar je odugovlačio u poslednjem napadu, Zvezda uspela da se odbrani, ali ostale su tri sekunde, zatim i deveterac, nije bilo gola – 23:24.

Najefikasniji sa po 6 golova bili su kapiten Ivan Rajičević, Nikola Lazić i Stefan Šaponjić.

Zvezda u narednom kolu gostuje na Banjici ekipi Obilića, a zatim na istom mestu u četvrtfinalu Kupa Srbije grupe Centar Rekreativu.

Beograd, dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 370. Sudije: Dušan Nikolić i Igor Cvetković (Leskovac). Isključenja: Crvena zvezda 6, Rudar 10 minuta. Sedmerci: Crvena zvezda 4 (3), Rudar 4 (3).

CRVENA ZVEZDA: Horvat 1, M.Lazić, Ljubojević, Šaponjić 6, Gemaljević, Majes, Rajičević 6 (3), N.Lazić 6, Jelić, Andrejević, Tufegdžić 1, Utvić 1, Abramović, Erić 2, Božović, M.Nikolić. Trener: Radan Rovčanin

RUDAR: V.Vuković 1, Tatari, Avramović 1, Murina, Milošević 2, Nedeljković 6 (3), Merdović 2, Panić 7, Ristić, M.Vuković, Mrvović, Đorđević, Despotović, Tica 2, Radisavljević. Trener: Dragan Ajdačić

The post Crvena zvezda – Rudar 23:24 (11:13) appeared first on SD Crvena zvezda.