FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаРукомет

Обилић – Црвена звезда 27:23 (15:13)

Рукометаши Црвене звезде претрпели су шести пораз у АРКУС лиги, успешнији је био Обилић на Бањици 27:23 (15:13).

Прво полувреме је протекло у егал борби, четири промене предности, игра гол за гол до самог финиша када је Павић погодио са крила за предност Обилића од два гола разлике (14:12), Матија Николић је смањио предност, Рајичевић није искористио седмерац за изједначење, а Јестровић поставио 15:13 за полувреме.

У уводним минутима наставка Обилић је серијом 4:0 стигао до шест голова разлике (21:15), а Звезда дуго јурила резултат и након гола Туфегџића успела да стигне до минус 2 (23:21) у 53. минуту, али не и да стигне до преокрета. Обилић је избегао неизвесну завршницу, Јестровић и Аничић су потврдили победу свог тима, 27:23.

Најефикаснији је био Матија Николић са 5 голова, по 4 пута су погађали Хорват, Туфегџић и Лазић.

Звезда у наредном колу дочекује лидера на табели, Динамо из Панчева, а пре тог меча следи дуел са Рекреативом у четвртфиналу Купа Србије група Центар.

8. коло, АРКУС лига

ОБИЛИЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 27:23 (15:13)

Београд, хала: УСЦ“ Вождовац“. Гледалаца: 200. Судије: Бранислав Ђокић и Бобан Благојевић (Јагодина). Искључења: Обилић 8, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Обилић 4(3), Црвена звезда 4(3).

ОБИЛИЋ: Радовић, Савић, Подрашчић 2, Ћоровић 1, Вокши 2(1), Аничић 7(2), Јестровић 3, Теодоровић 1, Мирић, Павић 8, Милутиновић 1, Дотлић, Мандић, Ђорђевић, Ивошевић 2, Тасић. Тренер: Даниел Петковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић 3, Хорват 4, М.Лазић, Љубојевић, Шапоњић 2, Гемаљевић, Мајес, Рајичевић 1(1), Лазић 4, Јелић, Андрејевић, Туфегџић 4, Утвић, Абрамовић, Божовић, М.Николић 5(2). Тренер: Радан Ровчанин

The post Обилић – Црвена звезда 27:23 (15:13) appeared first on СД Црвена звезда.