ВажноНајновијеРукомет

Рукометашице у полуфиналу Купа региона Центар

Рукометашице Црвене звезде наставиле су са победама и обезбедиле пласман у полуфинале Купа Србије региона Центар убедљивим тријумфом над Пожаревљанкама – 36:6 (15:1).

Обе екипе су играле у комбинованим саставима, прилику су добиле млађе играчице које нису пуно наступале у досадашњем току сезоне, а изабранице Весне Бојковић су то и искористиле.

Сам податак да је Црвена звезда водила 14:0 када су гошће из Пожаревца постигле први и једини гол у првом полувремену, довољно говори о односу снага на паркету. Хелена Инђић је поставила 15:1 након првих тридесет минута.

У наставку се Звезда допуњавала, у серијама тресла мрежу противника, без проблема дошла до високе предности и победе. Светлана Илић је постигла и први и последњи погодак на мечу за коначних 36:6.

Најефикаснија са 7 голова била је Ања Вељковић, по 5 пута у стрелце су се уписале Светлана Илић и Даница Ђуришић.

Црвена звезда у недељу гостује у Ваљеву, лидеру Прве лиге Центар екипи Металца, која је непоражена у пет утакмица.

Четвртфинале, Куп Србије група Центар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПОЖАРЕВАЦ 36:6 (15:1)

Београд, хала: УСЦ „Бањица“. Гледалаца: 40. Судије: Стефан Елезовић и Александар Аћимовић (Београд). Искључења: Црвена звезда 4, Пожаревац 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 3(2), Пожаревац 1(0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јовановић 2, С.Илић 5, Јездић 4, Ристић, Ђуришић 5, Ђурковић, Ћорић 2, Грбић, Инђић 1, Ковач 2(1), Јелић, Ердељановић 1, Вељковић 7, Кунчер 3, М.Илић 1, Лончар 3. Тренер: Весна Бојковић

ПОЖАРЕВАЦ: Марковић 2, Тољај, Радојчић 2, Динић, Јевтић, Стевић, Перић, Станојевић, Вујчић 2, Јовановић, Панчић. Тренер: Аргир Боров

The post Рукометашице у полуфиналу Купа региона Центар appeared first on СД Црвена звезда.