ВажноНајновијеОстало

Наши каратисти међу најбољима на Свету

Каратисти Црвене звезде освојили су прегршт медаља и титула на недавно одржаним такмичењима у Србији и Немачкој.

Звездини каратисти за традиционални карате су на Првенству државе у Краљеву освојили четири екипне титуле (сениори борбе, кадеткиње кате, пионири кате и млађи пионири енбу-приказ борби). Поред тога су освојили и 9 титула појединачних првака државе.

Након тога су на Светском првенству за традиционални карате у Немачкој (Штутгарт) постигли одличне резултате.

Пионири екипно у катама су освојили 1. место у саставу: Андреј Станић, Аљоша Петровић и Михаило Шмит. Кадеткиње у катама су освојиле 2. место (Дина Костић, Емилија Антанасијевић и Ксенија Биљановић). Сениори у борбама су освојили 3. место (Милан Павловић, Ненад Ђуричић и Милан Грујичић).

У појединачној конкуренцији постигнути су ови резултати. Млађи пионири, борбе: 3. Алексеј Станић. Млађе пионирке, кате: 1. Лелица Петровић; 3. Ирина Шукур. Пионири, кате: 1. Андреј Станић; 3. Аљоша Петровић; 3. Михаило Шмит. Пионирке, кате: 1. Дина Костић; 2. Јана Субошић. Пионирке, борбе: 2. Дина Костић. Кадеткиње, борбе: 2. Емилија Антанасијевић. Кадеткиње, кате: 3. Ксенија Биљановић. Сениорке, кате: 1. Мина Перић. Сениори, борбе: 1. Милан Павловић; 2. Ненад Ђуричић; 3. Филип Петровић. Сениори, фукуго (борбе и кате): 3. Ненад Ђуричић; 3. Милан Павловић. Сениори, кобудо (рад са оружјем): 3. Ненад Ђуричић. Најбољи тренер овог Светског првенства је Звездин тренер Игор Гајић.

Честитамо нашим каратистима, њиховим тренерима и целом клубу на изванредним резултатима.

The post Наши каратисти међу најбољима на Свету appeared first on СД Црвена звезда.