ВажноКошаркаНајновије

„Звездице“ пет од пет

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк оствариле су и пету победу у ЖКЛС над екипом Ивањице 77-49 (18-17, 19-12, 18-17, 22-3), у „Баскет Ситију“.

Јак отпор су пружиле гошће из Ивањице, имале и предност захваљујући серију 8-0 (8-15), Звезда је одговорила истом мером, а Дуња Зечевић погодила за минималну предност на крјау првих десет минута, (18-17). У другој четвртини, црвено-беле су контролисале ситуацију на паркету, стигле и до двоцифрене предности, коју су одржавале током целог периода игре, да би гошће успеле да смање на 37-29 на крају првог полувремена.

Трећа четвртина је донела егал борбу, изабранице Немање Планојевића су имале константно вођство, и са девет поена разлике ушле у последњих десет минута, (55-46). У последњем кварталу, „Звездице“ су дозволиле само три поена противницама на паркету, преломиле сусрет у своју корист, за коначних 77-49 и пету победу из исто толико одиграних утакмица.

Најефикасније су биле Марија Авлијаш, Дуња Зечевић и Хелена Ковачевић (10укл) са по 14 поена, двоцифрена је била и Андреа Станковић са 10.

Црвено-беле наде у наредном колу дочекују Новосадску ЖКА (уторак), а затим их очекује други турнир У17 WABA лиге у „Шумицама“ следећег викенда.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Станковић 10 (9ск), Матић 3, Васиљевић 3, Кецман 4, Рунић 2, Зечевић 14 (5ск 4ас 2блк), Ивановић, Спасовски 9, Авлијаш 14 (5укл 4ас), Ковачевић 14 (10укл 1блк), Вуловић, Ћаћић 4 (9ск 1блк). Тренер: Немања Планојевић

The post „Звездице“ пет од пет appeared first on СД Црвена звезда.