FeaturedVažne vestiВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Црвено-беле „Вучице“ у новинарским канџама #10

Црвено-беле „Вучице“ у дерби сусрету 10. кола Супер лиге Србије у фудбалу за жене на терену са вештачком травом стадиона „Рајко Митић“ декласирале су великог ривала из Ниша, екипу Машинца Трејс ПЗП. Резултат 6:1 свакако није очекиван, али је одлика приказаног на терену.

– ЦЕТИЊА Сара #1:
И овога пута Звездина репрезентативна голманка била је на врхунцу задатка. Својим одбранама улива додатну сигурност у последњу линију нашег тима, а и током дерби сусрета 10. кола Супер лиге Србије у фудбалу за жене истрчавањима у стилу трећег бека често је спречавала противничке играчице да озбиљније угрозе њен гол. По ко зна који пут од старта сезоне мора се истаћи њен евидентни напредак. Приликом поготка нишке екипе можда је могла и боље да интервенише, али се исто тако мора признати да је остављена у „мат позицији“ у којој Милица Станковић није имала већих проблема за егзекуцију. (Оцена: 7,5);

– ШЋЕПАНОВИЋ Ана #3:
Млади десни бек наших „Вучица“ приказала је одличну партију против нишког састава. Због лакше повреде Ана је пропустила гостовање у Суботици, а меч против Машинца показао је да, не само да је повреда прошлост, већ и да ова девојка поседује дозу борбености која се не тако често среће у женском фудбалу барем на овим нашим просторима. Током нешто више од сат времена колико је провела на терену, шпартала је дуж целе десне стране, улазила у дуеле са физички можда и доминантнијим противницама, а посебно је остао упечатљив догађај из 60. минута сусрета када је гостујућа играчица Александра Златановић након дуела са црвено-белом „тројком“ завршила на огради која дели игралиште од трибине. Једна од ретких замерки која јој се може упутити је тренутак пре поготка Машинца када је можда могла и боље да реагује у дуелу са Милицом Станковић и тиме осујети акцију након које су гошће стигле до почасног поготка. Игру је напустила у 66. минуту. (Оцена: 7,5);

– ТРИШИЋ Андријана #4:
Можда и најбоља партија популарне Њање од повратка у црвено-бело јато. Заједно са Сандом Малешевић господариле су средином терена током свих 90 минута игре, а Андријана је забележила и две асистенције. Правовременим и прецизним пасовима „спојила је са голом“ Мирелу Тенков код трећег и Александру Савановић код шестог поготка наше екипе. Мало је недостајало да се и сама упише у листу стрелаца. Наиме, у последњим тренуцима првог полувремена опробала је ударац са ивице казненог простора искоса са леве стране. Голманка Машинца Вања Станковић већ је била савладана, али је лопта погодила место где се спајају статива и пречка. Све наведено сасвим је довољно да уђе у најужи избор за играчицу сусрета. (Оцена: 8);

Андријана Тришић #4

– МОГОЛОЛА Ређина #5:
Још једна карактеристична утакмица Звездине Јужноафриканке. Популарна Ђина је од старта сезоне незаменљив члан последње линије наше екипе, али се мора истаћи да током последњих неколико сусрета игри приступа много лежерније у односу на неки претходни период па самим тим и могућност грешке је знатно већи. Током дерби сусрета са нишком екипом направила је две грешке које на срећу гостујуће играчице нису успеле да крунишу поготком, али евидентно је да Ређина може и мора боље. (Оцена: 6,5);

– МИЛАДИНОВИЋ Јована #6:
Не много година, али велико играчко искуство карактеришу играчицу која у актуелном саставу спада у ред девојака са највише одиграних мечева у црвено-белом дресу. Њена форма од старта сезоне иде узлазном линијом и уколико настави у овом ритму ускоро ће постати и стуб одбране најбоље женске националне селекције Србије. Током сусрета са Машинцем, популарна Хајди не само да је чинила стуб одбране, већ је често учествовала у организацији наших напада. Код првог гола наше екипе асистирала је Мирели Тенков и то прецизним тридесетметарским пасом. Можда и једину грешку током сусрета направила је у 54. минуту сусрета, али Ана Лилић и Милица Станковић нису успеле да материјализују изненадну прилику. Према приказаном на терену Јована Миладиновић више него заслужено улази у избор за најбољу играчицу сусрета. (Оцена: 8);

Јована Миладиновић #6

– КРСТИЋ Анђела #7:
Звездина „седмица“ из меча у меч делује све ауторитативније на терену. Иако основне задатке обавља на позицији левог бека, не ретко Анђела учествује како у креирању акција, али и у самој завршници. Она спада у ред играчица којима је услед физичке снаге, али и врхунске технике изузетно тешко одузети лопту, па су противнице често принуђене да је удвајају, а најчешће су принуђене да је прекршајем заустављају. У 13. минуту сусрета одлично је упослила Мирелу Тенков, али је голманка Вања Станковић одлично интервенисала па је прилика да забележи директну асистенцију отишла у неповрат. И овога пута мора се истаћи њена одлична сарадња са Јованом Стојановић по левој страни терена где једна другу допуњују и у дефанзивним и у офанзивним сегментима игре. И овога пута Анђела је била једна од најзапаженијих „Вучица“ на терену. (Оцена: 7,5);

– ТЕНКОВ Мирела #9:
Најбољи стрелац у историји ЖФК Црвена звезда и овога пута била је нерешива енигма за противничке одбране. Два пута је матирала Вању Станковић, а мало среће је недостајало да још која лопта заврши у мрежи нишке екипе. У 17. минуту сусрета фантастично је реаговала на теледириговани пас Јоване Миладиновић и тако „откључала нишку браву“. Петнаест минута касније на додавање Андријане Тришић разантним ударцем искоса са десне стране постигла је свој други, а Звездин трећи погодак. У наставку сусрета и поред неколико добрих прилика није успела да забележи хет-трик, али се и овога пута мора истаћи њена велика борбеност, па смо често имали прилике да је видимо у креирању акција наше екипе на средини терена, али и како помаже у одбрамбеним задацима на бековским позицијама. Услед свега показаног, Мирела улази у најужи избор за играчицу сусрета. (Оцена: 8,5);

Мирела Тенков #9

– СТОЈАНОВИЋ Јована #11:
Стандардна српска репрезентативка и у фудбалу и у футсалу увек спада у ред најбољих и најагилнијих играчица на терену. Током сусрета са Машинцем у првих 30 минута игре слободно се може рећи да је била и најбоља на терену. У више наврата по левом крилу била је нерешива енигма за гостујуће играчице које су је често прекршајима заустављале. Међутим, у наставку сусрета и њена игра је била на нешто нижем нивоу, а последица тога је повреда коју је доживела на последњем тренингу пред дерби дуел са Нишлијкама. И поред тога популарна Жига стегла је зубе и издржала свих 90 минута двобоја. У последњим тренуцима првог полувремена асистирала је Андријани Тришић, али је њен ударац зауставио оквир гола, а током наставка игре два пута је била у прилици да се упише у листу стрелаца, али је у првом случају Вања Станковић добро интервенисала, док је након ударца Миреле Тенков за корак закаснила да лопту спроведе у мрежу. (Оцена: 7,5);

– АРАНЂЕЛОВИЋ Јована #14:
Након сусрета у Суботици током којег је Јована Аранђеловић била готово неприметна, против Машинца је поново показала зашто спада у ред најбољих офанзивних везних игрча у земљи. Од самог старта представљала је спону између везног реда и наше најистуреније играчице, а често је била и сама у прилици да угрози гол Вање Станковић. Велику прилику имала је у 19. минуту када је ударцем искоса са десне стране са 14, 15 метара лопту послала преко гола. Покушала је са дистанце и у финишу првог полувремена, а трећи покушај био је и срећан за њу. На самом старту другог полуврмеена прецизним ударцем са 17 метара погодила је доњи десни угао нишког гола за предност од 4:1 чиме је крунисала своју добру игру. Терен је напустила у 80. минуту сусрета. (Оцена: 7,5);

– БУРКЕРТ Теодора #15:
Већ током претходног првенственог кола Теодора је показала да је повреда за њу прошлост, а у дуелу са Машинцем коначно је заиграла и на својој природној позицији, позицији десног крила. Била је заједно са Аном Шћепановић зачетник акције у 22. минуту након које је Санда Малешевић постигла други погодак за нашу екипу, а асистирала је Јовани Аранђеловић код поготка на самом почетку другог полувремена. Своју добру представу крунисала је у 55. минуту. Упутила је ударац са позиције десног крила, лопта је преварила голманку Нишлијки и завршила у мрежи. Био је то пети погодак наших „Вучица“ и првенац Теодоре Буркерт у црвено-белом дресу. (Оцена: 7,5);

– МАЛЕШЕВИЋ Санда #17:
Покретачка снага наше екипе и овога пута је била на висини задатка. Неуморно је проигравала саиграчице, а у 22. минуту сусрета ударцем левом ногом са 18 метара постигла је Еврогол, њен први у актуелној сезони. Покушала је Санда још једном са дистанце да угрози гол гостујуће екипе, али њен ударац у 65. минуту није затресао мрежу. Током читавог сусрета одлично је сарађивала са Андријаном Тришић у креирању готово свих нападачких акција наше екипе. Услед прекршаја у 31. минуту сусрета зарадила је и јавну опомену. Због свега приказаног Санда улази у најужи избог за играчицу сусрета. (Оцена: 8);

Санда Малешевић #17

– САВАНОВИЋ Александра #8:
Током последњих неколико сусрета стандардни члан најбоље једанаесторке углавном улази у игру са клупе, а разлог томе је повреда коју популарна Сашка вуче већ извесно време. И поред тога када се нађе на терену она стандардно даје свој максимум. У сусрету са Машинцем у игру је ушла у 80. минуту заменивши Јовану Аранђеловић, а само седам минута било јој је довољно да се упише у листу стрелаца. На асистенцију Андријане Тришић ушла је у шеснаестерац гошћи и рутински матирала Вању Станковић. До краја сусрета није било времена да учини још нешто, али свакако радује њен постепени повратак на терен. (Оцена: 7,5);

– МИЛОВИЋ Николина #18:
Босанскохерцеговачка репрезентативка у игру је ушла у 66. минуту заменивши Ану Шћепановић. Дејствовала је на позицији десног крила, а у 73. минуту омогућила је правовременим додавањем прилику Мирели Тенков, али је њен ударац након лепе финте завршио поред гола. Утисак је да је мање користила продоре по крилу, а више улазила у средину терена и одатле креирала акције. И ових нешто мање од пола сада проведених на терену показали су да Нина има потенцијала, али да јој је неопходан континуитет игара како би екипа имала више користи од њеног талента, технике и брзине. (Оцена: 7).

– Играчица утакмице:
Готово све играчице које су понеле црвено-бели дрес у дуелу са Машинцем показале су завидну борбеност, али превасходно велику жељу да се савлада велики ривал. Као резултат таквог приступа уследила је убедљива победа. Посебно су овај меч обележиле четири наше „Вучице“. Андријана Тришић, Јована Миладиновић, Мирела Тенков и Санда Малешевић су свака на свој начин дале посебан допринос тријумфу и међу њима се мора тражити и најбоља играчица меча. У односу на све наведене, за нијансу је искочила једна девојка и зато је са правом за играчицу меча проглашена: