FeaturedVažne vestiВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Успешна недеља за млађе селекције Црвене звезде

Јуниори нашег клуба савладали су вршњаке Мега Бемакс 85:77 у утакмици 5.кола “Рода” лиге Србије . Наши јуниори приказали су изванредну игру у другом полувремену, и у потпуности надокнадили велики заостатак који су имали током прве четвртине у дворани “Мега Фактори”.

Утакмицу су дефинитивно преломили у последњој деоници и стигли до врло важне победе уз 22 поена Остојића и осам асистенција и 20 поена Манојловића уз седам скокова и пет асистенција који су били најефикаснији код црвено-белих.

Мега Бемакс – Црвена звезда мтс 77:85 (23:13, 15:26, 23:22, 16:24)

Црвена звезда мтс: Манојловић 20 (7ск, 5ас), Бошњак, Остојић 22 (4ск, 8ас), Добрашиновић 1, Димитријевић 4 (5ск), Јоксимовић 6 (4ск), Шарановић, Ускоковић 3, Благојевић 16 (4ск, 5ул), Бранковић 8, Илић, Радосављевић 4.

Екипа Црвене звезде тренутно дели прво место на табели са екипама Меге, Партизана и Слободе са скором 4-1.

Кадети су током претходна четири дана били још продуктивнији, забележили су две убедљиве победе. Црвено-бели су прво у суботу савладали екипу „Динамик ВИП“ резултатом 82:63 у утакмици 5.кола јуниорске Триглав лиге. Ову утакмицу обележио је квартет играча који су водили Црвену звезду до сигурне победе: Бранковић је убацио 24 поена, Вукас 21, Шарановић са 13, и Матовић који је уз 7 поена имао чак 11 скокова.

Црвена звезда мтс – Динамик Вип 82:63 (21:15, 21:13, 18:15, 22:20)

Црвена звезда мтс: Вукас 21, Андрић, Радаковић 3, Малавражић, Михаиловић 8 (5ас), Павловић 1, Шарановић 13, Чубрановић, Матовић 7 (10ск), Топаловић 2, Гачић, Бранковић 24 (5ск).

Само четири дана касније, у заосталом мечу 4.кола Триглав лиге, јуниори су блистали и феноменалном игром савладали екипу Мега Бемакса са убедљивих 82:53 и то као гости у дворани „Мега Фактори“.

Од старта утакмице, екипа коју са клупе води тренер Милош Обреновић контролисала је потпуно утакмицу и дешавања на паркету, а већ на полувремену било је огромних 51-31. До краја утакмице није било великих дилема, црвено-бели су сигурном игром стигли до важих бодова у дербију не само ове рунде, већ и првог дела шампионата. Огњен Матовић са 15 поена и 9 скокова је био најефикаснији, али је имао и пуно расположених саиграча. Михаиловић је додао 13, Вукас и Бранковић по 12 поена.

Мега Бемакс – Црвена звезда мтс 53:82 (17:26, 14:25, 10:12, 12:19)

Црвена звезда мтс: : Вукас 12 (4ск), Андрић 3, Радаковић 4, Малавражић, Михаиловић 13 (8ск), Павловић 6, Шарановић 7, Чубрановић 8, Матовић 15 (9ск), Топаловић 2, Радојевић, Бранковић 12.

Црвена звезда је на врху табеле са скором 5-0, а наредног викенда следи гостовање у Новом Саду, екипи „Стар-а“.

Јуниори ће током викенда у недељу од 14 часова у дворани „Баскет Сити“ дочекати екипу „Динамика ВИП“.

The post Успешна недеља за млађе селекције Црвене звезде appeared first on СД Црвена звезда.