ВажноНајновијеРукомет

Звезда савладала Хазену

Рукометашице Црвене звезде савладале су у 10.колу Прве лиге Центар екипу ЖРК Хазена 22:21 (13:14) и учврстиле се на трећем месту табеле, уз утакмицу мање у односу на лидере.

Нису успеле да преко Хазене стигну до финала Купа Београда, али су успеле изабранице Весне Бојковић да се реванширају у борби за врх табеле, у Првој лиги Центар.

Иако су фуриозно гошће отвориле утакмицу, повеле 0:4, одржавале вођство до финиша, када је Звезда преко Светлане Илић и Тамаре Ђурковић пришла на гол минуса, консолидовале су се девојке са Маракане, а Хелена Инђић је одржала прикључак за 13:14 на крају првих пола сата.

Друго полувреме је припало Звезде после велике борбе, и резултат је могао да буде доста убедљивији, али три седмерца нису искористиле црвено-беле. Одмах је изједначила Црвена звезда, Хазена је убрзо стигла до нова два гола предности и имала контролу до 47. минута, (17:19). Тада је уследио преокрет, Звезда је одличном одбраном, и серијом 5:1 сломила отпор Хазене и стигла до 22:20, након јединог искоришћеног ударца са седам метара (Инђић). Коначан резултат је поставила Старчевић са седам метара, 22:21.

Најефикаснија је била Тамара Ђурковић са 8 голова, поново играч меча, капитен Јована Ристић и Хелена Инђић су погађале по 5 пута.

Звезда у наредном колу путује у Шабац, на дуел против екипе Мединицар 2 у првом колу другог дела сезоне. Последњи дуел у 2019. години Црвена звезда ће одиграти 15. децембра против ОРК Лозница у заосталој утакмици 8.кола.

10.коло, Прва лига Центар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХАЗЕНА 22:21 (13:14)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 100. Судије: Александар Аћимовић и Стефан Елезовић (Београд). Искључења: Црвена звезда 4, Хазена 14 минута. Седмерци: Црвена звезда 5(1), Хазена 2(2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Сташић, С.Илић 3, Ристић 5, Ђурковић 8, Ћорић, Грбић, Инђић 5(1), Ковач, Јелић, Ердељановић 1, Вељковић, Кунчер, Јездић, Лончар. Тренер: Весна Бојковић

ХАЗЕНА: Јовановић, Манчић 6, Каитовић 4, Рашевић, Орловић, Воштић 2, А.Старчевић 3(2), Кнежевић 2, Цветиновић 3, Клашња Стојановић, Гечић, С.Старчевић, Симоновић. Тренер: Драгослав Томић

The post Звезда савладала Хазену appeared first on СД Црвена звезда.