FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвена звезда – Шамот 23:29 (12:13)

Рукометаши Црвене звезде нису успели да победом заврше 2019.годину и у наредној години их очекују велика искушења у АРКУС лиги. У „Шумицама“ је био успешнији Шамот 23:29 (12:13), па ће Звезда 2020. годину дочекати на последњем месту.

Услед великих кадровских проблема приморан да се на кратко врати из играчке „пензије“ био је Огњен Кајганић. Још већи проблем представља обнова повреде Николе Лазића, који је желео да помогне саиграчима у данашњем мечу, иако је био ровит.

Екипа Шамота је у два наврата стизала до два гола разлике, и највећем делу првог полувремена имала предност, да би у 21.минуту искористила грешке црвено-белих у организацији игре и стекла плус 4, (7:11). У 24. минуту је било 8:12, а затим је Звезда серијом 4:0 стигла до изједначења, (12:12). Зицер је имао капитен Рајичевић, који није искористио, али на другој страни је био прецизан капитен гостију Ломић за 12:13 након првих 30 минута.

У другом полувремену, у првих 15 минута наставка, Звезда је доста грешила, али је захваљујући голманима Јелићу и Чоловићу успела да се одржи у игри и да поведе први и једини пут на мечу голом Утвића, (20:19). Повреда Николе Лазића је доста утицала на игру Звезде, увукла се конфузија и нервоза у Звездине редове, а у наредном периоду је Шамот искористио ситуацију са два играча више и серијом од четири везана гола дошао до +5 и преломио утакмицу у своју корист, (21:25). Црвено-бели нису успели у наставку да се поврате, Шамот је користио седмерце и славио у „Шумицама“ 23:29.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је капитен Иван Рајичевић са 5 голова, Никола Лазић и Душан Андрејевић постигли по 4 гола.

Првенство се наставља 1.фебруара 2020.године, када Црвена звезда дочекује Спартак из Суботице.

14.коло, АРКУС лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ШАМОТ 23:29 (12:13)

Београд, хала: „Шумице“. Гледалаца: 350. Судије: Марко Секулић и Владимир Јовандић (Панчево). Искључења: Црвена звезда 14, Шамот 6 минута. Седмерци: Црвена звезда 2(1), Шамот 5(3).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Чоловић, Јовановић, Хорват 2, М.Лазић 1, Љубојевић 3, Андрејевић 4, Шапоњић, Мајес, Рајичевић 5(1), Н.Лазић 4, Јелић, Кајхафнић 1, Туфегџић 1, Утвић 2, Ерић, Божовић. Тренер: Радан Ровчанин

ШАМОТ: Прековић, Милићевић 5, Ранковић 2, Радосављевић 4, Живојиновић, Јовановић 1, Кукић 3, М.Павловић, Л.Павловић 3, Ломић 5, Милинић 4, Аврамовић, Живковић 2, Стојковић, Митровић, Ђорђевић. Тренер: Милан Јаћимовић.

The post Црвена звезда – Шамот 23:29 (12:13) appeared first on СД Црвена звезда.