FeaturedVažne vestiВажноНајновијеОбавештењаРукомет

Тријумф рукометашица за крај године

У одложеној утакмици 8.кола Прве лиге Центар за рукометашице, Црвена звезда је славладала ОРК Лозница 31:28 (16:11) и у победничком расположењу завршила 2019.годину.

Пораз у Шапцу је мало удаљио од планова екипу Весне Бојковић, али су поново Звездине девојке показале карактер и вратиле се након негативног резултата.

Већ у првом полувремену Звезда је стекла потребну залиху пред наставак меча, у који је ушла са 5 голова разлике, и контролисала предност до краја меча. Гошће из Лознице су успеле да смање минус до коначних 31:28 захваљујући најбољем појединцу Симићевој.

Најефикасније у редовима Црвене звезде биле су капитен Јована Ристић и Тамара Ђурковић, играч меча, са по 7 голова. Пратила их је Хелена Инђић са 6 погодака.

Први део сезоне ЖРК Црвена звезда је завршио на 3.месту са 14 бодова, четири бода мање иза Металца и Радничког.

У првом колу наставка првенства Црвена звезда је слободна, а први меч у 2020.години ће одиграти против друге екипе из Лознице, Лозница град, 6/7.марта.

8.коло, одложена утакмица, Прва лига група Центар

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОРК ЛОЗНИЦА 31:28 (16:11)

Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 100. Судије: Александар Аћимовић и Стефан Елезовић (Београд). Искључења: Црвена звезда 8, Лозница 2 минута. Седмерци: Црвена звезда 3(3), Лозница 4(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Сташић 1, С.Илић 1, Ристић 7(2), Ђурковић 7(1), Ћорић 1, Балабан, Инђић 6, Ковач, Јелић, Ердељановић 2, Вељковић 2, Кунчер 1, Јездић, Лончар 1. Тренер: Весна Бојковић

ЛОЗНИЦА: Рашевић, Гргић 2, Матић 2, Х.Петрић, Куљанин 3, Васић 2, Живановић 1, Поповић, Ивановић 4, Симић 14, Тешић, Е.Петрић, Јевтић.

The post Тријумф рукометашица за крај године appeared first on СД Црвена звезда.