Moja Crvena Zvezda
Featured Važne vesti Атлетика Важно Најновије Остало

Запажени резултати чланова АК Црвена звезда на јуниорском Првенству Београда

Атлетска сезона 2020. отворена је јуниорским Првенством Београда. Такмичење је одржано у суботу 11. јануара у атлетској дворани у Београду.

Када су у питању такмичари Атлетског клуба Црвена звезда посебно су се истакле скакачица у вис Јована Делић (2001. годиште) која је са прескочених 168цм заузела прво место испред атлетичарке Земуна Зоране Рокавец која је прескочила исту висину, али из више покушаја.

У дисциплини скока у даљ наша Јована Мићић (2005. годиште) освојила је друго место скоком од 5,45 метара, док је прву позицију са 5,67 метара освојила Марија Буквић чланица земунске Младости.

У трци на 3000 метара више него убедљиву победу однела је Милица Томашевић из Црвене звезде са 11:27.04 што је за скоро два и по минута брже од другопласиране.

Код мушкараца Лука Олујић је у трци на 400 метара освојио прво место резултатом 51,86.

– Резултати такмичара АК Црвена звезда:
Троскок (Ж):
1. Јована Милорадовић (Младост Земун) 11,33
2. Софија Станковић (Младост Земун) 10,66
3. Марина Бранковић (Црвена звезда) 10,56
4. Неда Цветковић (Црвена звезда) 10,38

Скок у вис (Ж):
1. Јована Делић (Црвена звезда) 168
2. Зорана Рокавец (Младост Земун) 168
3. Александрија Митровић (Нови Београд) 162

Троскок (М):
1. Никола Илић (Младост Земун) 13,14
2. Лука Олујић (Црвена звезда) 12,84
3. Милутин Јовановић (Црвена звезда) 12,35

Скок у даљ (Ж):
1. Марија Буквић (Младост Земун) 5,67
2. Јована Мићић (Црвена звезда) 5,45
3. Ангелина Топић (Топ Џамп) 5,39

5. Александра Балиновац (Црвена звезда) 5,08
8. Јана Велимировић (Црвена звезда) 4,57

Трка 60 метара (Ж):
1. Андреа Сремац (АС 023 Зрењанин) 7,87
2. Вања Дрча (Црвена звезда) 8,07
3. Лена Стокић (Црвена звезда) 8,08

6. Нађа Негић (Црвена звезда) 8,25
7. Сања Глишић (Црвена звезда) 8,38

Трка 60 метара (М):
1. Никола Лечић (Нови Београд) 7,29
2. Лазар Јурошевић (Младост Земун) 7,37
3. Богдан Видојковић (Црвена звезда) 7,38

7. Милош Мијатовић (Црвена звезда) 7,53

Трка 3000 метара (Ж):
1. Милица Томашевић (Црвена звезда) 11:27,04
2. Катарина Миленковић (Сурчин) 13:46,46
3. Маја Манчић (Црвена звезда) 14:28,05

Трка 200 метара (Ж):
1. Зорана Рокавец (Младост Земун) 26,70
2. Јована Милошевић (Црвена звезда) 27,00
3. Нађа Негић (Црвена звезда) 27,16

5. Лена Милинковић (Црвена звезда) 27,94
7. Тара Ђорђевић (Црвена звезда) 28,34
8. Марина Бранковић (Црвена звезда) 28,62
9. Маријана Чочовић (Црвена звезда) 28,68
10. Јелена Ћоровић (Црвена звезда) 28,75
11. Јована Обрадовић (Црвена звезда) 29,07
14. Јована Ћирић (Црвена звезда) 29,79
18. Сара Митровић (Црвена звезда) 32,20

Трка 200 метара (М):
1. Алекса Секулић (БАК Београд) 23,93
2. Никола Лечић (Нови Београд) 24,00
3. Богдан Видојковић (Црвена звезда) 24,20

5. Вељко Нинић (Црвена звезда) 24,72
8. Петар Радак (Црвена звезда) 25,06

Скок у даљ (М):
1. Марко Влаховић (Младост Земун) 6,90
2. Милош Шолаја (Топ Џамп) 6,85
3. Лука Димитријевић (Топ Џамп) 6,74

7. Петар Андровић (Црвена звезда) 5,97
9. Љубомир Филиповић (Црвена звезда) 5,34

Трка 400 метара (Ж):
1. Андреа Сремац (АС 023 Зрењанин) 58,13
2. Лара Полак (БАК Београд) 1:01,41
3. Сања Марић (Тамиш Панчево) 1:01,42

7. Дијана Станојевић (Црвена звезда) 1:09,58

Трка 400 метара (М):
1. Лука Олујић (Црвена звезда) 51,86
2. Лазар Јурошевић (Младост Змун) 52,96
3. Балша Милић (БАК Београд) 54,16

5. Јанко Светлик (Црвена звезда) 57,41

– Укупан пласман јуниорке:
1. Младост Земун 1.470
2. Црвена звезда 1.060
3. Лазаревац 360
4. БАК Београд 330
5. Топ Џамп 290
6. Кошутњак 120
7. Сурчин 80
8. Нови Београд 70

– Укупан пласман јуниори:
1. Младост Земун 1.460
2. БАК Београд 550
3. Црвена звезда 530
4. Нови Београд 480
5. Кошутњак 200
6.-7. Лазаревац 180
6.-7. Сурчин 180
8. Топ Џамп 150





(извор/фото: atlex.rs)

0 0 vote
Article Rating

Повезане вести

Subscribe
Обавести ме о
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x