FeaturedVažne vestiВажноНајновијеПрипремеФудбал

Пољаци савладани након преокрета у не баш квалитетној партији

Фудбалери Црвене звезде остварили су другу победу ове зиме, а прву на припремама у Турској.

Црвена звезда – Арка Гдиња 3:2 (1:2)
Дегенек 15′, Вејиновић 62’аг, Вукановић 74′ – Збожиен 25′, Сераренс 45′

Црвено-бели су после преокрета савладали Арку, а занимљиво да су на мечу виђена два промашена пенала након којих су постигнути голови.

Звезда је дошла у вођство у 15. минуту преко Дегенека, који је имао доста среће с обзиром да га је лопта погодила након корнера са леве стране. Претходно је Крстовић био у доброј ситуацији, али је голман Арке добро интервенисао и избацио лопту у корнер.

Невероватну прилику у 21. минуту промашио је Бен који је потпуно сам са 5-6 метара шутирао поред стативе, а казна је стигла после само 4 минута. Корнер је извела Арка, Павков је потпуно заборавио Збожиена који је главом из близине савладао Борјана. У 45. минуту Крстовић је скривио пенал, Борјан је одбранио шут са беле тачке, али је у наставку акције Сераренс био добро постављен и довео пољски тим у вођство.

Звезда је изједначила у 62. минуту поново после корнера, а трагичар је био Вејиновић којег је лопта погодила у леђа и завршила у мрежи. Потпуни преокрет комплетирао је Вукановић у 74. минуту, а претходно је досуђен пенал за црвено-беле. Боаћи је преузео одговорност, Штеинборс је одбранио, а најбоље се снашао Вукановић који је врхом копачке послао лопту иза његових леђа.