FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеОбавештења

WABA У17: Два пораза у Загребу у оквиру IV турнира

Кадеткиње ККЖ Црвена звезда Комбанк доживеле су два пораза на IV турниру WABA У17 лиге од љубљанске Илирије (59-77) и домаће екипе, загребачке Трешњевке (46-53).

У оба меча изабранице Немање Планојевића имале су предност, имале прилику да изађу као победнице, али утакмица је превагнула на другу страну.

Илирија – Црвена звезда 77-59 (19-19, 24-12, 9-17, 25-11)

У првом мечу против екипе Илирије, црвено-беле су одлично отвориле утакмицу серијом 10-0 и пуна три минута нису дозволиле противнику да постигне прве поене. У другом делу четвртине, Илирија је са две серије по 6-0 успела да преокрене резултат, који је био у егалу на крају првих 10 минута, 19-19. У другој четвртини протвник је у мини серијама успео да дође до шредности, коју је контролисао до краја, а резултат између два полувремена је износио 43-31 у корист словеначке екипе.

У другом полувремену, „Звездице“ су у трећем кварталу успеле да серијом 11-0 тотално истопе предност Илирије, а тројком Саре Васиљевић да дођу и до предности, (44-45). Илирија је серијом 5-0 у финишу обезбедила предност пред последњих 10 минута, (52-48). Капитен Ива Кецман је н отварању последње деонице повукла своју екипу мини серијом, вратила тројку Саре Самболић, али су две серије Илирије одлучиле уткамицу; 8-0, затим и великих 22-0 (5 тројки) за победу у Загребу. Црвена звезда пуних седам минута није успевала да постигне поене, чак ни са линије пенала. Коначан резултат поставила је Лена Вуловић на асистенцију Симоне Матић, 77-59.

Висок резултат на крају, незаслужен, који не описује праву слику односа на терену.

Ива Кецман је била најефикаснија са 21 поеном, двоцифрена је била и Марија Авлијаш са 14 поена, Сара Васиљевић је убацила 9.

ККЖ Црвена звезда: Марковић 1, Рунић 1, Васиљевић 9 (4ск), Кецман 21 (8ск 2ас 2укл 1блк), Ивановић, Зечевић (4ск), Матић, Авлијаш 14 (2ас 4укл), Ковачевић 5 (9ск 5ас 5укл 1блк), Вуловић 2, Пузић, Станковић 6 (8ск 2блк). Тренер: Немања Планојевић

Трешњевка – Црвена звезда 53-46 (12-22, 15-13, 13-5, 13-6)

И у другом мечу дана, против домаћина турнира екипе Трешњевке, који је био директан дуел за пласман на Ф4, црвено-беле су имале предност, одлично отвориле утакмицу, али у другом полувремену нису одржале ниво игре.

Звезда је серијом 7-1 отворила утакмицу, контролисала стечену предност током прве четвртине, а поенима Иве Кецман стигла до двоцифрене предности на крају првих 10 минута, 12-22. Домаћин је мини серијама топио минус и покушао да се резултатски приближи Звезди, Ива Кецман је одбила налет, а затим са пенала потврдила предност на крају првог полувремена, 27-35.

У трећем периоду, скоро три минута без коша, а затим Хелена Галунић креира серију своје екипе и преокрет. Постигла је првих 7 поена у серији 11-0, Звезда преко Саре Васиљевић тек у 29.минуту постиже прве поене у наставку, а Марија Авлијаш поставља 40-40 пред последњи период игре. Велики број грешака у организацији игре и у нападу је довело да тога да Звезда испусти предност и по свему судећи, пласман на Ф4.

Ива Кецман је донела Звезди предност на старту последњих 10 минута, али је уследила серије Трешњевке 9-0, што је и преломило утакмицу, (49-42). Покушавале су изабранице Немање Планојевића тројкама да стигну минус, али осам неуспелих покушаја је довело до нове мини серије Трешњевке, Хелена Ковачевић је успела само да поенима постави коначних 53-46.

Поново је најефикаснија била Ива Кецман са 15 поена, Марија Авлијаш и Хелена Ковачевић (16ск) су убациле по 8.

ККЖ Црвена звезда: Марковић 1, Рунић 1, Васиљевић 2 (3ск 2ас 4укл), Кецман 15 (5ск 2ас 2укл), Ивановић 3, Зечевић 5 (9ск 3блк), Матић, Авлијаш 8 (3сл 3ас), Ковачевић 8 (16ск 2укл), Вуловић, Пузић, Станковић 5 (2ск). Тренер: Немања Планојевић

Црвена звезда се након четири одиграна турнира налази на деоби 5.места са Ловћеном и скором 4/4, а наредне утакмице игра 23. фебруара у Београду, против Марибора и Цеља. Домаћин V турнира биће Радивој Кораћ.